Problem z USB 2.0 - komunikat, aby podłączyć do szybszego

Witam!

Chciałbym się dowiedzieć jak urochomić USB 2.0 w moim komputerze. Psiadam płyte DFI AD77 (5 PCI, 1 AGP, 3 DIMM, Audio) na mikroukładzie VIA VT8377 Apollo KT400 i tak jak przeczytałem wczesniej na forum sprawdziłem jakie mam usb. W msinfo32 wyswietliło mi ze mam 3 porty 1.1 i jeden USB2.0. Problem jest w tym, że z tyłu obudowy mam tylko 2 porty. Zainstalowanego mam Win XP z zintegrowanym SP2 jednak po podlączeniu aparatu wyskakuje komunikat by podłączyć do szybszego. W Biosie opcja jest właczaona i nie mam innych pomysłów. Prosze o pomoc :slight_smile:

Pozdrawiaki!

Heh nie przejmowałbym sie gdyby transfer był większy… Cały czas prędkość jest jak przy 1.1. Zrzucenie zdjeć czy filmików z karty 1 gb to kilkadziesiąt minut czekania… Tylko to mnie denerwuje. Z tego co kiedys zauwazyłem na płycie głównej mam jakby wolne piny które niby cos maja wspólnego z usb. Możliwe ze nie zamontowano mi w nich wyjścia?? System wyświetla ze są 4 a są jednak tylko dwa.

hellbound pozwolę sobie zauważyć.

Złączono Posta : 01.09.2007 (Sob) 20:34

piotrek_kolo A instalowałeś sterowniki do tej płyty odnośnie usb??

Jak nie to podaje linka do strony KLIK

Otóż instalowałem sterowniki oryginalnie z płyty CD od płyty głównej i juz na poczatku instalacji odsyłalo mnie na strone Microsoft Update by sprawdzić aktualizacje. Dodam ze posiadam wszystkie. Spróbowałem takżę sterowników tych co Ty mi podałeś i sytuacja wygląda tak samo. :? Zrobiłem jednak inny bajer… W menadzerze urządzeń wziałem kontroler USB i wybrałem aktualizacje sterownika a następnie recznie wskazałem plik informacyjny instalatora z folderu ze sterownikami, tyle, że dotyczącymi Win XP SP1. Niby sie zainstalowało i wyświetla mi teraz VIA USB 2.0 Enhaced Host Controler lecz nie mogę sprawdzić transferu bo nie mam obecnie zadnego urządzenia usb 2.0 :? Siostra zabrała aparat i wyjechała. Wiem jednak, ze po instalcji tych sterowników usb 1.1 działa bo podłaczony mam przez nie modem :smiley: Wie ktoś jak inaczej sprawdzic poprawność zainstalowanych sterowników USB 2.0 ??

Jesteś pewien że płyta ma USB 2.0 - poczytaj w jej specyfikacji.

Poczytaj

Na samym początku skorzystałem właśnie z porady na tej stronie zawartej w punkcie 7:

Chcąc sprawdzić, czy twój komputer - a konkretniej układ kontrolera na płycie głównej - obsługuje standard USB 2.0 Hi-Speed, przywołaj w Windows 2000 lub XP moduł Informacje o systemie. Kliknij w tym celu menu Start | Uruchom, po czym wpisz polecenie msinfo32. Potwierdź klawiszem [Enter]. Następnie rozwiń gałąź Składniki w rubryce Podsumowanie systemu i zaznacz podgałąź USB. W prawym panelu okna zostaną wyświetlone dostępne podstawowe koncentratory USB. Wpis ROOT_HUB20 w kolumnie Identyfikator urządzenia PNP i wierszu USB Root Hub lub USB Root Hub 2.0 oznacza obsługę standardu Hi-Speed. Jeśli w wierszach tych jest wpis ROOT_HUB, masz do dyspozycji tylko standard USB 1.1.

W msinfo32 wyświetla 3 x ROOT_HUB oraz 1 x ROOT_HUB20… Chciałbym jednak jeszcze raz zaznaczyć, że wyprowadzone z obudowy mam tylko dwa porty. :? Czy wolne piny na płycie mogą slużyć do podłączenia miedzy innymi USB 2.0 ?

Wygląda że płyta ma 6 x USB 2.0, w komplecie z płytą powinny być śledzie z kablami.

Poczytaj

Książka do płyty i poczytaj.

Z tego co zobaczyłem to chyba nie była moja płyta… :confused: Wcześniejsza nazwe podałem wyczytująć z Everesta, sorry za zamiesznie. Odnalazłem jednak książeczke od płyty i wiem ze mam taki model:

http://sklep.benchmark.pl/pelny_6703.html?print=1

Jak widac obsługuje USB 2.0. W książce tej nic napisali… Tylko jak zainstalować sterowniki (już mówiłem, ze mnie odsyła do MS Update). Patrzać na schemat z tyłu mam wyprowadzone USB1 i USB2 a inne piny na USB3, USB4, USB5, USB6 są wolne. Jakieś pomysły by zmusić USB do działania w wyższej szybkosci?