Problem z USB 2.0


(Zielo1986) #1

nie wiem dlaczego,ale nie moge normalnie podpiąc nic pod USB - niby wykrywa podpinane urzadzenie,ale po chwili pojawia się komunikat,ze kreator nie mogl dokonczyc instalacji(wczesniej pojawiaja sie 2 okienka,ktore na przemian sie zmieniają - jedno to WYSZUKUJE STEROWNIKOW- z taka lupka, a drugie okienko to -dwie kropki jedna to WYSZUKAJ STEROWNIKOW AUTOMATYCZNIE a druga ZE SCIEZKI.. problem w tym,ze to tak szybko sie zmienia,ze nie mozna nic zrobic.

dodam,ze w trybie awaryjnym bez problemu mozna zainstalowac- problem tylko w tym,ze czesto podpinam nowe urzadzenia pod USB :frowning:


(JNJN) #2

Wyłącz wszystkie kable z portów USB kompa.

Menadzer urządzeń i odinstaluj całe USB - ma być pusto,restart kompa i system zainstaluje USB , ewentualnie doinstalujesz stery do 2.0 i sprawdź.

Poczytaj

http://www.centrumxp.pl/forum/viewtopic … 031#181031

http://forum.centrumxp.pl/viewtopic.php?p=190040#190040


(Zielo1986) #3

moglbys mi napisac po kolei co mam zrobic… bede bardzo wdzieczny - bo ja zgubilem sie juz w tym miejscu Menadzer urządzeń - nie wiem gdzie tego szukac…


(JNJN) #4

Jaki masz system,czy USB zintegrowane, czy na karcie PCI.

Wyłączone kable z portów USB kompa.

Menadzer urządzeń i kontrolery uniwersalnej magistrali szeregowej i PPM i odinstaluj lub usuń wszystko co USB - kontrolery uniwersalnej magistrali szeregowej mają zniknąć z menadzera,restart kompa i system zainstaluje ponownie USB.

Wejdź ponownie do menadzera i zobacz czy wszystko gra w kontrolerach uniwersalnej magistrali szeregowej(czy nie ma wykrzykników),jak tak możliwe że trzeba będzie z płyty CD do płyty głównej doinstalować stery do USB2.0 lub z płyty CD do kontrolera PCI,restart kompa i zobacz.

Poczytaj podane linki.


(Zielo1986) #5

Mistrzu jesteś Wielki :slight_smile: wielki plus dla Ciebie