Problem z usb - brak możliwości instalacji 2 systemu

Witam, od jakiegoś czasu mam Windowsa 7, chodzi ok ale np chcę sobie zainstalować jako 2-gi system no przypuśćmy Linuxa mint, wszystko ładnie robię narzędziem Lili usb creator lub alternatywnym programem do tego typu operacji, wszystko ładnie idzie. w biosie ustawiam na bootowanie z dysku usb (pendive’a) i tu zaczynają się schody, bo jest tylko czarny ekran. Tak samo jest gdy chce zainstalować 8 z pendrive’a. Pod xp normalnie działało i instalowałem 2 -gi system

Myślę,że to dobry dział.Proszę o pomoc koledzy :smiley:

Spróbuj tym programem Universal USB Installer

Próbowałem i nic, nie jest to wina mego pendrive’a bo robiłem to… wszystko normalnie się robi i nic nie ma, zgodnie ze wskazówkami postępuje

Witaj. Było Tu coś podobne: jak-zainstalowac-ubuntu-obok-windows-t485922.html A teraz luźna sugestia: Piszesz, że wpierw był drugi system obok XP, teraz Win7 i chcesz Linuksa - Być może, że już trzeba naprawić MBR po tylu zmianach?

Ja tylko podałem przykład,że z xp miałem możliwość zainstalowania dodatkowego systemu. Jak naprawić MBR? Zaznaczam,że nie mam oryginalnej płytki Windows 7

RogueKiller portable ma opcję naprawy MBR. http://www.idg.pl/ftp/pc_51091/roguekiller.804.html Po skanowaniu przeglądnij, co tam się wyświetli, a będzie poniżej opcja naprawy MBR.

to najwyżej wstawię raport na forum i zinterpretujesz to, boję się,żeby czegoś nie spaprać :slight_smile: Utworze może jeszcze punkt przywracania na wszelki wypadek.

Edit: nawet nie trzeba było robić punktu przywracania, a o to raport:

Dodatkowo:

Wydaję mi się,że MBR jest ok :slight_smile: proszę o interpretacje.

Czyli, wynika z tego, że rozruch masz w porządku. Ja też tego nie ruszałem, bo miałem dwa razy, że jest OK, chociaż przez skanowanie i usunięcie przywróciło mi prawidłowe ścieżki do Bootfont.bin w Windows XP, skorzystałem też z naprawy skrótów. Użyłem na win7 w Acer, ale tam miałem poza skrótami wszystko w porządku.

No i dalej nie wiadomo, co z Linuksem; być może wcześniej trzeba ustawić odrębną partycję pod niego.

Chodzi o to,że obraz robię nawet Universal Usb installer i wszystko jest ok, on się nawet nie chcę bootować a pod xp śmigało wszystko jak należy.

Spróbuj tego http://techformator.pl/bootowalny-pendr … ux-bartpe/

Nie działa, a co się stanie jak wyzeruje dysk? Wiem, wiąże się to z utratą danych… pomoże to??

Wyjmij dysk i zobacz czy dalej będzie taki problem.

Wyjąć i wsadzić spowrotem rozumiem? Robiłem to i nic… dalej to samo

Spróbuj wyjąć napęd i zobacz jak będzie.

Nie możesz zainstalować systemu z płyty? Jeżeli nie masz płyty to patrz tutaj w “Zaopatrzenie się w obraz czystej wersji Windows (czystej, bez dodatków)”

zmiana-systemu-preinstalowanego-czysty-windows-t500004.html, możesz pobrać nawet angielską wersję a potem spolszczyć obrazy-iso-windows-czy-aby-bezpieczne-t496424.html#p3126419

Z płyty mogę zainstalować, z pendrive nie