Problem z USB i FDD

Prosze o pomoc.

Na płycie Jetway 845DDA z chipsetem Intel 845, win XP, procesor 1,7 GHz

po podłączeniu dodatkowych portów USB w przedniej części obudowy i włożeniu pen drive`e mam komunikat, że jedno z urządzeń usb ma awarię, identyfikowane jako nieznane urządzenie. Po podłączeniu w to samo gniazdo skanera HP-ten jest bez problemu rozpoznawanyi działa poprawnie.W managerze udządzeń wopcji połączeń "nieznane urządzenie "sterowane jest kontrolerem usb 82444 Intela.

Kolejny problem, to FDD-system już przy starcie go nie widzi(floppy disc fail), w biosie kontroler fdd jest włączony.Udało mi się-nie wiem jak-już zrobić tak, że system go widział, ale po kliknięciu na dyskietkę domagał się włożenia jeje do stacji dysków.

Będę wdzięczny za każdą radę.

Pozdrawiam

Dobrze by było zresetować bios na default i ustawić tylko co trzeba jak nie wiesz jak to zrobić weź kogoś kto kuma.

http://www.bios.pl/index.php?31ac3.70c8 … .0.0/0.0.0

http://benchmark.pl/artykuly/bios_guide … setup.html

Jeśli chodzi o USB.

Często rozkład pinów we wtyczce dodatkowego gniazda nie odpowiada rozmieszczeniu pinów w gnieżdzie USB płyty.

Weź książke do płyty głównej i zobacz opis gniazda i poczytaj o USB.

Często w biosie lub na płycie głównej trzeba uaktywnić te gniazda dodatkowe,wlączając w biosie wszytkie USB lub trzeba przestawić zworke na płycie.

Pomoc.

http://www.chip.pl/archiwum/article_9623.html

Stacja FDD

Stacja kiedyś pracowała,odłączałeś od niej taśme sygnałową.

Sprawdz jej zasilanie.

W biosie ustaw Flopy A 1.44 MB reszta disabled.

Przy starcie komp wykrywa stacje i zapala się kontrolka stacji czy świeci się cały czas.

Spróbuj obrócić wtyczke na stacji o 180 stopni sprawdz poprawność jej założenia.

Jak nic sprawdź stacje z twoją taśmą sygnałową na innym kompie.

Bios był resetowany, ustawiany tak, jak w wymienionych przez Ciebie linkach.Dla dodatkowych gniazd nie mam wtyczki, tylko kazy pin na oddzielnym kabelku, chyba,że ktoś pomylił kolory kabelków.Podłaczyłem w/g schematu płyty 1-VCC-czerwony, 2-Data(-)-biały, 3-Data(+)-zielony,

4-GND-czarny.

FDD-kontrolka napędu świeci cały czas.

dzięki, pozdrawiam

Skoro skaner podpięty do tego portu działa prawidłowo to z portem powinno być wszystko OK. Więc może to Pen Drive jest uszkodzony :? :? :?

Sprawdzałeś czy działa na innym komputerze ??

pen drive działa nawet na tym komputerze, pod warunkiem, że jest podłączony do gniazd usb na płycie głównej-z tyłu obudowy

Sprawdź dokładnie podłączenie kabli tego USB jeszcze raz,spróbuj zamienić miejscami data + i -. może tu problem.

A jak wkładasz pena to komp wykrywa go.

Co do stacji FDD,którąś z wtyczek masz źle założoną.

Na płycie i napędzie sprawdź czy kabel na taśmie oznaczony czerwonym kolorem idzie dokładnie do 1 pina gniazda płyty i napędu - gniazda na płycie i napędzie są oznaczone który pin to 1.

Z wtyczkami na taśmie się nie pomylisz do płyty pasuje tylko jedna,a do napędu idzie mała wtyczka za przeplotem na końcu taśmy sygnałowej.