Problem z USB i FDD

(R Janczak) #1

Prosze o pomoc.

Na płycie Jetway 845DDA z chipsetem Intel 845, win XP, procesor 1,7 GHz

po podłączeniu dodatkowych portów USB w przedniej części obudowy i włożeniu pen drive`e mam komunikat, że jedno z urządzeń usb ma awarię, identyfikowane jako nieznane urządzenie. Po podłączeniu w to samo gniazdo skanera HP-ten jest bez problemu rozpoznawanyi działa poprawnie.W managerze udządzeń wopcji połączeń "nieznane urządzenie "sterowane jest kontrolerem usb 82444 Intela.

Kolejny problem, to FDD-system już przy starcie go nie widzi(floppy disc fail), w biosie kontroler fdd jest włączony.Udało mi się-nie wiem jak-już zrobić tak, że system go widział, ale po kliknięciu na dyskietkę domagał się włożenia jeje do stacji dysków.

Będę wdzięczny za każdą radę.

Pozdrawiam

(JNJN) #2

Dobrze by było zresetować bios na default i ustawić tylko co trzeba jak nie wiesz jak to zrobić weź kogoś kto kuma.

http://www.bios.pl/index.php?31ac3.70c8 ... .0.0/0.0.0

http://benchmark.pl/artykuly/bios_guide ... setup.html

Jeśli chodzi o USB.

Często rozkład pinów we wtyczce dodatkowego gniazda nie odpowiada rozmieszczeniu pinów w gnieżdzie USB płyty.

Weź książke do płyty głównej i zobacz opis gniazda i poczytaj o USB.

Często w biosie lub na płycie głównej trzeba uaktywnić te gniazda dodatkowe,wlączając w biosie wszytkie USB lub trzeba przestawić zworke na płycie.

Pomoc.

http://www.chip.pl/archiwum/article_9623.html

Stacja FDD

Stacja kiedyś pracowała,odłączałeś od niej taśme sygnałową.

Sprawdz jej zasilanie.

W biosie ustaw Flopy A 1.44 MB reszta disabled.

Przy starcie komp wykrywa stacje i zapala się kontrolka stacji czy świeci się cały czas.

Spróbuj obrócić wtyczke na stacji o 180 stopni sprawdz poprawność jej założenia.

Jak nic sprawdź stacje z twoją taśmą sygnałową na innym kompie.

(R Janczak) #3

Bios był resetowany, ustawiany tak, jak w wymienionych przez Ciebie linkach.Dla dodatkowych gniazd nie mam wtyczki, tylko kazy pin na oddzielnym kabelku, chyba,że ktoś pomylił kolory kabelków.Podłaczyłem w/g schematu płyty 1-VCC-czerwony, 2-Data(-)-biały, 3-Data(+)-zielony,

4-GND-czarny.

FDD-kontrolka napędu świeci cały czas.

dzięki, pozdrawiam

(fiesta) #4

Skoro skaner podpięty do tego portu działa prawidłowo to z portem powinno być wszystko OK. Więc może to Pen Drive jest uszkodzony :? :? :?

Sprawdzałeś czy działa na innym komputerze ??

(R Janczak) #5

pen drive działa nawet na tym komputerze, pod warunkiem, że jest podłączony do gniazd usb na płycie głównej-z tyłu obudowy

(JNJN) #6

Sprawdź dokładnie podłączenie kabli tego USB jeszcze raz,spróbuj zamienić miejscami data + i -. może tu problem.

A jak wkładasz pena to komp wykrywa go.

Co do stacji FDD,którąś z wtyczek masz źle założoną.

Na płycie i napędzie sprawdź czy kabel na taśmie oznaczony czerwonym kolorem idzie dokładnie do 1 pina gniazda płyty i napędu - gniazda na płycie i napędzie są oznaczone który pin to 1.

Z wtyczkami na taśmie się nie pomylisz do płyty pasuje tylko jedna,a do napędu idzie mała wtyczka za przeplotem na końcu taśmy sygnałowej.