Problem z USB laptop Fujitsu-Siemens Amilo L1310G -XP SP2


(Patteresin) #1

Witam Wszystkich na Forum!

Potrzebuję Waszej pomocy bo moje pomysły się skończyły. Reinstalowałem ostatnio swój laptop - Fujitsu Siemens Amilo L1310G. Po zainstalowaniu systemu Windows XP SP2 z oryginalnej płyty recovery dołączonej do laptopa (stary system został kompletnie usunięty, wykonywałem czystą instalację) Windows XP nie rozpoznaje poprawnie portów USB.

Nie działają pendrive-y, myszka bezprzewodowa, której nadajnik jest wpięty do USB, są problemy z rozpoznawaniem urządzeń. Po włożeniu czegokolwiek do gniazda USB system potrzebuje nawet 2 minut żeby rozpoznać że coś zostało podłączone ale nie znajduje poprawnych sterowników i wyświetla komunikat taki jak np. tu.

Wykluczam usterki sprzętowe – laptop był już w serwisie.

Jednocześnie bez dołączonych urządzeń w menedżerze urządzeń nie ma żadnych konfliktów, żadnych żółtych wykrzykników itp. Pojawiają się DOPIERO gdy podłączę np. pendrive.

Co do tej pory zrobiłem / sprawdziłem:

  1. Instalacja Windows XP SP2 z oryginalnej płyty

  2. Instalacja wszystkich sterowników do systemu z płyty dołączonej przez producenta do laptopa (drivery do CHIPSET-u – min do mostka południowego obsługującego magistralę USB, grafiki - ATI, chipset-u, touch pad-a)

  3. podmieniłem te sterowniki korzystając z ich nowszej wersji ze strony producenta

http://www.fujitsu-siemens.com.pl/suppo ... loads.html

  1. Dla mojego laptopa nie mogę skorzystać z opcji automatycznego aktualizowania steroników (tzw. DeskUpdate ) na stronie producenta więc to odpada.

Wyczytałem gdzieś w sieci że z USB jest jakiś drobny trik polegający na zamianie sterownika do składnika w Kontrolerach uniwersalnej magistrali systemowej.

Proszę pomóżcie. Dajcie jakąś wskazówkę.

Z góry serdecznie dziękuję

Pat


(Klampart) #2

rokko na forum Vista odpowiedział mi tak:

‘’ sprawdzić sterownik odpowiedzialny za magistrale usb (sprawdzić = przeinstalować, do komputera masz zapewne dołączoną płytkę ze sterownikami od płyty głównej)…’’

mam problem z drukarką i obstawiam porty USB, pen i mp3 na niektórych portach USB ma podobne zachowanie z 4 portów tylko dwa mi działaja


(Patteresin) #3

Witam!

Dzięki za wskazówkę, Spróbuję z tym jeszcze powalczyć.

Jeśli macie jeszcze jakieś pomysły - podzielcie się nimi.

Z góry serdeczne dzięki

pat