Problem z USB na Viście

witam,

mam problem z lapciakiem hp dv6510ew i vistą na pokładzie. a dokładnie nie czyta mi żadnych pamięci podłączanych pod USB, (pendrine, zewnętrzny czytnik kart SD, aparat fotograficzny, który pod XP zgłasza się jako dodatkowy dysk, wbudowany czytnik kart USB, który ponoć jest popiety pod USB). po podłączeniu każdego z tych urządzeń szuka sterowników i albo nie może ich znaleźć (dysk c: i sieć), albo jak znajdzie to wywala mi komunikat, że znalazł sterownik, ale nie może go zainstalować :(. Oczywiście nie pisze dla czego, każe mi wyszukać aktualne oprpgramowanie ze stron producenta sprzętu ;). w menadżerze urządzeń oczywiście widać urządzenia ale z błedem, a przy próbie aktualizowania sterownika nic się nie zmienia (tzn. albo nie znajduje, albo nie może zainstalować) Dodam, że porty USB raczej działają poprawnie, piszę raczej bo modem od neo śmiga na każdym porcie i kabel od nokii, ale z urządzeń które posiadam to wszystko. Co jest nie tak z tą Vistą. Zaznaczam że lapciak jest stosunkowo niedawnym nabytkiem i nic z urządzeń wymieninych wyżej na Viscie mi nie odpliło, choć pod XP śmigają bez żadnych sterowników (na drugim kompie).

POMOCY

system to MS Windows Vista Home Premium preinstalowana przez hp.

dzięki za jaką pomoc

pozdrawiam

Podłączam się do problemu, system nie widzi telefonu SE K750i wcześniej widział w menadżerze urządzeń jest widoczny jako sprzęt niezainstalowany, próba instalacji sterownika kończy się niepowodzeniem. Posty USB są sprawne Aparat cyfrowy, drugi telefon SE W580i, i Nokia 6300 rozpoznaje od razu jako dodatkowy dysk.

Ja w mojej wersji Visty HP x86 takich problemów nie miałam… tak samo teraz na Vista U x64 też wszystko śmiga :expressionless: Proponuje wam na próbę zainstalowac inną wersje Visty Home Premium i sprawdzić czy problem wciąż jest. Jeśli się okaże, że problemu już nie ma to zostawcie sobią tą nową sprawną wersję. Bowiem klucz aktywacyjny macie na spodzie laptopa :wink: Wtedy też możecie wywalić tą syfną reinstalke producenta :?

Hisato, to co proponujesz to nie jest do końca legalne.

zzigi1976, właśnie przed rozpoczęciem lektury Twojego posta chciałem zamieścić identyczny materiał. Otóż, posiadam Viste HP 32 bity, i system nie wyszukuje mi zarówno pamięci flash (pendrive), odtwarzacza mp3, ani mojego SE K550i. Z ustalonych mi faktów śmiem twierdzić iż za błąd ten odpowiada któraś z aktualizacji - teraz pytanie czy to prawda, oraz która to z nich.

Kwoli ścisłości, mam oryginalne oprogramowanie OEM, bowiem znając “młodych gniewnych” zaczną psioczyć, że wina leży po stronie oryginalności softu.

Liczę na Waszą pomoc.

“proscie, a będzie Wam dane” - nie często proszę o pomoc w dziedzinie komputerów, więc liczę na uzyskanie pomocy :wink:

Pozdrawiam szanownych userów :wink:

witam,

ludzie litości :slight_smile: ale widze że nie ja jeden mam ten problem z Vistą. :frowning:

Więc może ktoś jednak wie co trzeba zrobić z tym fantem żeby chciało działać.

Vista to 32 bitowy OEM Home Premium

pozdrawiam sznownych kolegów 8)

ludzie nie odpisujcie tak szybko bo czytać nie zdąże;)

Heh… musze radzić sobie samemu ;/

Jak wam nie czyta nic z USB to może wam się USB wyłączyło z BIOSU?

Sprawdźcie ustawienia portów USB w menadżer zadań a konkretnie chodzi o kontrolery usb, jeżeli nic nie wykryło to należy ponownie zainstalować sterowniki od płyty głównej, chociaż powinno wszystko działać już po zainstalowaniu Os-a. Jeżeli to nie pomoże to jakiś czas temu MS wypuścił patcha do USB pod Vistę w celu lepszej wykrywalności sprzętu . Powodzenia :wink:

zadna z opcji nie dziala. Heh sprobuje format o i stery na czystej nie aktualizowanej wersji;/

edit:

Problem rozwiązany … niestety nie obyło się bez ponownej instalacji Wndowsa;/

witam,

no cóż próbowałem prawie wszystkiego, Vista zmieniała conajwyżej komunikat, ale i tak nie działa. Więc pewnie i u mnie bez ponownej instalki sie nie obejdzie, echh :frowning:

pozdrawiam

i dzięki za próby pomocy :slight_smile: