Problem z USB - nie rozpoznano urządzenia

Witam!

Mam następujący problem:

Windows XP nie rozpoznaje urządzenia podłączonego do dowolnego portu (na niektórych w ogóle nie ma reakcji) wydaje mi się iż uszkodzony jest kontroler USB, (w biosie jest oczywiście włączony a urządzenia podłączane na USB są sprawne).

Chciałem zapytać czy macie jakieś magiczne triki?

Chciałem również zapytać czy jeżeli kupiłbym kontroler USB na PCI to rozwiązało by to sprawę? odpowiedź niby nasuwa się odrazu, jednak czytając fora czasami jest tak iż kontroler ten jest nic niewarty przy tym jak na płycie nie działają USB.

Płyta: Gigabyte: GA-K8NS

system był przeinstalowany, stery prawidłowe

dziękuje za ewentualne odpowiedzi!

Akurat w przypadku braku reakcji na usb, proponowałbym na początku sprawdzenie kondensatorów na płycie głównej.

Następnie włożyłbym pendrive i uruchomiłbym komputer z jakiejś dystrybucji live cd Linuxa np knoppix. Pozwoli to Tobie na sprawdzenie, czy kontroler działa prawidłowo.

heh co ciekawe zrobiłem to i przyszedłem zobaczyć czy są jakieś odpowiedzi na forum :slight_smile:

dzięki, sprawdziłem tak samo.

myślałem że problem może dotyczyć uszkodzenia linii 5V na USB, więc próbowałem podłączyć urządzenie USB nie wymagające zasilania z portu, jednak nadal natywnie.

A co z linuxem, czy tam działa?

Zacznijmy od tego jakie urządzenie chcesz podłączyć?? Jeśli np komurkę lub pendrive możesz nie posiadac sterowników.

posiadam sterowniki, ja na codzień serwisuje komputery :slight_smile: podłączałem ok. 10 urządzeń, od myszek po aparat, na 3 systemach operacyjnych (Windows, Solaris, Linux), port jest USZKODZONY :slight_smile: tym tematem chciałem zobaczyć czy macie jakieś inne pomysły, ja sam znam się na elektronice, i za parę minut będę lutował dławiki zabezpieczające napięcie na porcie USB (napięcie jest jednak coś dziwne i występuje tylko w niektórych przypadkach).

Chciałem się Was głównie zapytać czy po włożeniu kontrolera USB na PCI problem się rozwiąże? czy ten kontroler jest całkiem odseparowany od kontrolera płyty głównej? :?:

W dniu 01.06.2008 , o godzinie 0:44 został dopisany post przez modrih

cosik_ktosik ,

oczywiście że nie działa.