Problem z usb(nie wykrywa a laduje) - Asrock g31m-vs2


(Parados1) #1

Witam, kolega ma tę płytę od jakiegoś czasu, wszystko działało dobrze kiedy nagle (tak poprostu) wysypał się Windows 7 (wszystko poszło - kodeki sterowniki instalki i tak dalej) w tym momencie "przestały" mu działać usb... przestały w cudzysłowiu ponieważ telefon i ipod mu się normalnie ładują pendrive działa tylko jak się go ustawi na rozruch ale żadne inne urządzenia nie działąją (mycha, klawa, kamerka, drukarka) działa tylko ładowanie telefonu (ale go nie wykrywa jako dysku) i ipod (też go nie wykrywa tylko ładuje) pendrive działa jak się go włoży na włączonym komputerze, komputer zresetuje i jak w biosie ustawi się rozruch właśnie z niego wg. mnie to straszne dziwne czy macie jakieś pomysły na naprawę tego problemu ? Kolega już myśli o kupnie nowej płyty...

Z góry wielkie dzięki za pomoc.


(Agatonster) #2

fixx ,

Poradnik dla Ciebie

Proszę poprawić tytuł tematu na konkretny, mówiący o problemie. W celu dokonania zaleconej korekty proszę użyć przycisku Edytuj przy poście otwierającym ten temat.

Zignorowanie zalecenia będzie skutkowało usunięciem tematu do Kosza.


(Michal Kolatek) #3

Pobierz linuksa Live CD np Mint/Ubuntu i zobacz jak pod tym tym systemem się zachowują. Weź jeszcze kawałek latarki i poświeć w porty może któryś jest uszkodzony lub coś do niego wpadło.

Jak ma gwar to się do sklepu niech płytę oddaje, jak nie ma gwar to od razu nie musi kupować płyty kontroler USB 2.0 na NEC'u kupi za 10 zł.


(Parados1) #4

wszystkie porty sprawdzał wątpię żeby wszystkie się zabrudziły zobaczę z tym live cd.