Problem z USB nie wykrywa urządzen

witam napisałem wątek o sterownikach zainstalowałem je i wszystko gra i buczy tylko teraz mam nowy problem że nie wykrywa mi klawiatury ani myszy usb tak jakby prądu nie dostawała działało ale sie cos zepsuło i już nie działa ani mysz ani klawiatura jakies rady ? płyta to Anis fic kt-400a[pro] klawiatura na PS2 też nei chciała ruszyć nie wiem co jest z tym kompem już

Nie zdziwiłbym się, jeżeli zasilacz by coś popalił. Sprawdź klawiaturę/myszkę na innym komputerze. Jeżeli działa, to popaliły się gniazda i płyta + zasilacz do wymiany.

tak na innym komputerze działa . to wyglada tak jakby nie puszczało prądu do USB . komputer normalnie działa tylko nie myszka i klawiatura tak jakby martwe były

sprawdź miernikiem, czy masz napięcie na portach USB, ew. podłącz jakieś urządzenie i spróbuj podładować, jak nic nie działa, to wymiana płyty i zasilacza

ok zobacze za 30 minut dopiero i dam znac na forum

Dodane 15.05.2010 (So) 15:26

nic nie działa pod USB

kosiu22 , proszę zapoznaj się z tą stroną oraz tym tematem, a następnie popraw tytuł tematu, używając przycisku ac7a4cd89050aa6e.gif

pod ps 2 działa klawiatura i myszka a usb nie działa nawet telefon czy pendrive

Może być jak mówi kozunio12. Najtaniej wyjdzie kupić kontroler USB na PCI, choć płyta główna już uszkodzona. A zasilacz do wymiany cokolwiek by się nie działo :wink: Obejrzyj płytę główną, czy nie widać jakichś uszkodzeń.

a problem po stronie sterowników nie może byc ? nie 'gryza sie jakies '?

To zaraz po uruchomieniu komputera, przed załadowaniem windowsa, mrugałyby diody w urządzeniach, np. w pendrivie. Jak nie mrugają, to USB martwe najpewniej.

ale w biosie działa usB NORMALNIE tylko pod windowsem nie chce

To od tego trzeba było zacząć :smiley: Wejdź w Menedżer Urządzeń i sprawdź, czy nie ma wykrzykników. USB powinny chodzić po postawieniu nowej windy, jeszcze przed dograniem sterowników od płyty głównej.

Nie ma wykrzykników żadych . jutro spróbuje przywrócic komputer do stanu zanim instalowałem sterowniki itp coś mi sie zdaje ze winowajcą jest sterownik od chipsetu płyty

W BIOSie działa normalnie, tzn. że po wpięciu pendrive rozpoznaje go? Spróbuj odpalić Linuxa jakiegoś Live CD i na nim podpiąć jakieś urządzenie na USB. Jeżeli nie działa, to coś jest jednak z płytą główną, jeżeli działa, to najlepiej reinstalka systemu. Tak z ciekawości, przejdź pod zakładkę Kontrolery uniwersalnej magistrali szeregowej i każde urządzenie pod tą zakładką powłączaj.

probowałem reinstal systemu ale nawet nie wykrywa mi płyty w napędzie i napędu też nie wykrywa … a mam ustawione w biosei na boot z cdroom

Oglądałeś płytę główną czy nie ma uszkodzeń, napuchniętych/wylanych kondensatorów? Zrób reset BIOS-u. Masz możliwość ustawienia uruchamiania na urządzenie USB?

jest taka możliwość uruchomienia z USB … nie ma napuchniętych kondensatorów . a ten no może trzeba wgrać sterowniki do USB ? bo w menadzeże użądzeń nie mam takiego czegoś jak kontroler magistrali szeregowej ? a chodzi mi o ten sterownik z linku ftp://ftp.fic.com.tw/motherboard/driver … s_v1.27/to USB2 co pisze

Czyli płyta główna i tak do wymiany jest. Rozkręć obudowę i zobacz, czy nie ma gdzieś nadpalonych elementów.

płyta jest sprawna bo jest to piknięcie przy włączeniu komputera … wydaje mi sie że to wina sterowników ale nie wiem