Problem z USB Root Hub

Witam serdecznie,

mam problem nastepujacej postaci. Posiadam laptopa Toshiba A105-S4134 z zainstalowana winda XP z SP2, do wczoraj wszystko dzialalo oki, a ostatnio pojawil mi sie dosc drazniacy problem. Przy USB Root Hub ma znaki zapytania, ze to niby nieznane urzadzenie jest. Nie wiem jak sie tego pozbyc, sprawdzalem komuter za pomoca intelowskiego rogramu usb ready - on mi mowi, ze wszystko jest ok, ale ten USB Root Hub ciagle nie chca dzialac. Gdy chce aktualizowac sterownik on nic nie jest w stanie znalezc ani na plytce windy XP, ani w katalogu Windows. Tymczasem usb po prostu nie dziala. Co czynic?

Z gory dziekuje za pomoc.

Sprobuj odinstalować i uruchomić komputer ponownie, może system sam wykryje i naprawi

Nie wykrywa i nie naprawia. Jak odinstaluje tylko te USB root Huby, to po restarcie sytuacja wraca do poprzedniego stanu. Jesli odinstaluje tez USB kontrolery, to musze instalowac na nowo sterowniki do plyty glownej, aby sie ponownie zainstalowaly USB Controllers - niestety wtedy sie nie daje zainstalowac USB Root Hub. Ale dzieki za zainteresowanie.

W biosie wczytaj ustawienia optymalne.

Jeśli nie pomoże, użyj jakiegoś linuxa w wersji livecd. Podłącz np pendrivea to sprawdzisz, czy nie jest to wina problemów sprzętowych (tj awarii).

Co to znaczy z tym BIOSem i ustawieniami optymalnymi? Jak cos to w BIOSie jest ustawione, zeby USB dzialalo. Co do linuxa, generalnie nie uzywam i nie chce totalnie mieszac w systemie za jego pomoca. Jakby co USB daje zasilanie (myszka sie swieci), a klopot jest tylko z tym USB Root Hub’em. Dzieki i pozdrawiam.

Wchodzisz do Biosu i szukasz Load Optimized Defaults. Opcja ta jest dodana, gdybyś coś w BIOSie nabroił.

Wersją live linuksa raczej nic nie nabroisz, a obsługa pozwalająca na zobaczenie, czy pendrive czyta (myszka chodzi) nie wymaga wiele umiejętności.

Oki, BIOS, zaraz przetestuje, co do LInuxa - bede msial popytac, czy ktos ze znajomych ma. Dzieki. Nie mniej, jak ktos by mial pomysl, jak inaczej obejsc ten problem - prosze o pomoc.

W dniu 20.05.2008 , o godzinie 1:45 został dopisany post przez Sokeks

Sztuczka z BIOSem sprawdzona - nic z tego. Co do Linuxa, bede probowal i ciagle apeluje o pomoc.

http://jakilinux.org/jaki-linux/live-cd/

Ściągasz dystrybucję, wypalasz i uruchamiasz z niej.

Sciagnalem Linux live-cd pod nazwa DSL, ktory nie poszedl mi. Dlatego tez sciagnalem druga wersje Knappix - ona juz poszla. USB dzialalo jak sie patrzy (jak sie nie patrz tez dzialalo, myszka na USB chodzila bez zadnego problemu). No to juz wiem, ze portow nie mam spalonych, ale jak uruchomic te sterowniki na Windowsie XP. Powtorze moj bol: jakkolwiek USB Controllers sa zainstalowane poprawnie, to moj system nie potrafi zainstalowac poprawnie USB Root Hub i mowi, ze jest to nieznane urzadzenie. Co czynic? Pomocy.

W dniu 22.05.2008 , o godzinie 17:07 został dopisany post przez Sokeks

Witajcie ponownie,

troche juz pchnalem sprawe, chociaz nie wiele. Sytuacja wyglada nastepujaco - posiadam natepujaco plyte glowna Intela: Mobile Intel Calistoga-GM i945GM. Doczytalem sie na oficjalnej stronie Intela oraz Microsoftu, ze sterowniki tej plyty wraz z Windowsem XP SP2 (oraz Windows Serverem 2003 przy okazji) sie cholernie nie lubia i sie gryza (oto lina: http://support.microsoft.com/kb/921411/en-us) dlatego potrzebny jest jakis dziwny hotfix o ktorym mowa jest w tym linku. Ten hotfix to specjalny dll, ktory ma niby pomoc. Pytanie teraz - jak go uzyc? Jak sie uzywa Windowsowskich hotfixow? Windowsa mam oryginalnego, wiec zamowilem od nich, ale poki co jeszcze nie dostalem, a sciagnalem z netu ten plik. Tyle, ze moja sytuacja nie wiele sie poprawila. Czy ktos mial z tym cos wpolnego? Prosze o pomoc.