Problem z USB - system (Windows 7) nie widzi urządzeń

Pacjent to Samsung NP300E5C z Windos 7 (64 bit). Od około tygodnia zaczęły się problemy z USB. Patrząc wstecz tak naprawdę te problemy występowały już trochę wcześniej - np. wolne kopiowanie danych na pendriva… ale to może kwestia samego pendriva?

 

Aktualnie sprzęt szaleje prezentując informację w postaci: Nieznanego urządzenia (Unknown device) po podpięciu urządzenia na USB (myszka, klawiatura, pendrive). Sprzęt przez jakiś czas działa i w pewnym momencie (od kilku minut do kilkunastu minut) przestaje odpowiadać.

USB ma napięcie - ładuje telefon, na pendrive świeci się dioda itp.

 

Testowo uruchomiłem LiveDVD z Linuxem Mint i popracowałem około 30 minut - zero problemów.

 

Na tym etapie wyeliminowałem uszkodzenie sprzętowe (ale czy na pewno?).

 

Odinstalowałem w Menadżerze urządzeń wszystkie sterowniki związane z USB, restart… i działa… przez godzinę. Po godzinie ponownie to samo. Zaczęła się zabawa z aktualizacjami sterowników, zmianami i efekt jest taki, że USB działa od kilku minut nawet do kilku godzin i jest pad.

 

Dodatkowe informacje:

Klawiatura laptopa - działa

Touchpad - działa

Zewnętrzne monitory po HDMI, VGA - działają

WiFi - działa

Karta sieciowa - działa

3 gniazda USB - nie działają… lub działają jak chcą.

 

Czy ktoś spotkał się z podobnym problemem? Aktualnie zastanawiam się nad jedną z najbardziej nie lubianych przez mnie rzeczy czyli reinstalacją systemu. Jest to dla mnie ostateczność i dlatego szukam jeszcze jakiegoś innego rozwiązania.

Dodatkowo coraz bardziej obawiam się, że może być to jednak jakiś nietypowy problem sprzętowy.

 

To mnie to bardziej wygląda na sprzętówkę? uszkodzenie portów USB, bo gdyby problem miał system, to w ogóle by nie pracowały porty USB.

 

 

No to potrzymaj ponad godzinę, skoro problemy zaczynają się po 1 h i wszystko wiesz, czy sprzęt,czy system.

Czyli tak naprawdę płyta do naprawy. Jeżeli równocześnie jest problem ze wszystkimi wyjściami USB to znaczy, że jakiś układ poszedł :(. Ciekawe jak szybko sprawuje się serwis Samsunga…