Problem z USB - system (Windows 7) nie widzi urządzeń

(bolivar) #1

Pacjent to Samsung NP300E5C z Windos 7 (64 bit). Od około tygodnia zaczęły się problemy z USB. Patrząc wstecz tak naprawdę te problemy występowały już trochę wcześniej - np. wolne kopiowanie danych na pendriva... ale to może kwestia samego pendriva?

Aktualnie sprzęt szaleje prezentując informację w postaci: Nieznanego urządzenia (Unknown device) po podpięciu urządzenia na USB (myszka, klawiatura, pendrive). Sprzęt przez jakiś czas działa i w pewnym momencie (od kilku minut do kilkunastu minut) przestaje odpowiadać.

USB ma napięcie - ładuje telefon, na pendrive świeci się dioda itp.

Testowo uruchomiłem LiveDVD z Linuxem Mint i popracowałem około 30 minut - zero problemów.

Na tym etapie wyeliminowałem uszkodzenie sprzętowe (ale czy na pewno?).

Odinstalowałem w Menadżerze urządzeń wszystkie sterowniki związane z USB, restart... i działa... przez godzinę. Po godzinie ponownie to samo. Zaczęła się zabawa z aktualizacjami sterowników, zmianami i efekt jest taki, że USB działa od kilku minut nawet do kilku godzin i jest pad.

Dodatkowe informacje:

Klawiatura laptopa - działa

Touchpad - działa

Zewnętrzne monitory po HDMI, VGA - działają

WiFi - działa

Karta sieciowa - działa

3 gniazda USB - nie działają... lub działają jak chcą.

Czy ktoś spotkał się z podobnym problemem? Aktualnie zastanawiam się nad jedną z najbardziej nie lubianych przez mnie rzeczy czyli reinstalacją systemu. Jest to dla mnie ostateczność i dlatego szukam jeszcze jakiegoś innego rozwiązania.

Dodatkowo coraz bardziej obawiam się, że może być to jednak jakiś nietypowy problem sprzętowy.

(JNJN) #2

To mnie to bardziej wygląda na sprzętówkę? uszkodzenie portów USB, bo gdyby problem miał system, to w ogóle by nie pracowały porty USB.

No to potrzymaj ponad godzinę, skoro problemy zaczynają się po 1 h i wszystko wiesz, czy sprzęt,czy system.

(bolivar) #3

Czyli tak naprawdę płyta do naprawy. Jeżeli równocześnie jest problem ze wszystkimi wyjściami USB to znaczy, że jakiś układ poszedł :(. Ciekawe jak szybko sprawuje się serwis Samsunga…