Problem z USB w Ubuntu

Siema :slight_smile:

Zainstalowałem sobie Ubuntu, ale mam mały problem, mam klawiature na USB ale nie wiem czemu w Ubuntu ona nie działa, ani nie działa gdy wyskakuje okno z wyborem systemu. Co mam robić by klawiatura pod USB w Ubuntu zadziałała?

A w biosie masz włączoną obsługę klawiatury USB?

Właśnie nie wiem dokładnie, napisane jest, że 6portów USB jest aktywne i tylko opcja “USB Legacy Support” jest Disabled. Czy to może być to?

Złączono Posta : 08.11.2006 (Sro) 22:54

Ok udało mi się włączyć, gdy mam ekran z wyborem systemu klawiatura USB działa, ale w Ubuntu dalej nie :? . Jest jakiś sposób żeby klawiatura USB działała poprawnie? Proszę o pomoc.

Uruchom Tryb Awaryjny, tam będzie działać i wpisz:

Przeprowadzisz konfigurację x-server , zaraz na samym początku masz pytania dotyczące klawiatury, na pewno sobie poradzisz, u mnie ten sposób zadziałał. W razie problemów pisz :slight_smile:

Mam włączyć tryb awaryjny w windowsie czy w ubuntu, wczoraj zainstalowałem tego linuxa, a w tych sprawach jestem zielony :frowning: . Możesz mi wytłumaczyć krok po kroku jak to zrobić lub podać jakiś poradnik.

Dziękuje :slight_smile:

Naturalnie ze w Ubuntu, poradnika jak skonfigurować x-server nie widziałem, ale nie jest to nic trudnego i ogranicza się do wpisania paru rzeczy i klikania “Enter” prawie jak w windowsie ;]

Hmm, ale ja nawet nie wiem gdzie to mam wpisać :frowning: :?

Uruchamiasz Tryb Awaryjny w Ubuntu ( Wybierasz w menu Grub). Następnie wpisujesz hasło root, i wpisujesz w/w polecenie.