Problem z usb w win 98

witam. windows ma problem z moim aparatem hp 735 bo nie moge sie polaczyc z kompem kiedy mam ustawiony aparat jako dysk wymienny. ma ktos moze jakis pomysl jak sobie z tym poradzic bo mi juz rece opadaja a nie moge znalezdz zadnej aktualizacji sterownika. pomocy!!

pozdro

brainw

A porty USB działają prawidłowo? załączone są w biosie?, System wykrywa sprzęt (aparat) jak podłączysz go do kompa?(powinien ukazać sie kreator dodawania nowego sprzętu)

kiedy zmienie ustawienia aparatu jako aparat cysfrowy dziala poprawnie i inne urzadzenia na usb tez dzialaja. w biosie tez wszystko ok

sprawdz w ( panel sterowani -system -menadzer urzadzen ) i sprawdz czy masz zainstalowany sterownik do kabla USB to jest podstawa!! bez tego ani rusz dalej sterownik powinienes miec na cd wraz z zakupem sprzetu.

sterownik mam zainstalowany dla ustawien aparatu kiedy komp widzi go jako aparat cyfrowy. jednak na plycie nie ma ustawien dla aparatu kiedy jest ustawiony jako dysk wymienny. w menadzeze urzadzen pojawia sie problem z: USB urzżdzenie pamięci masowej

Zainstaluj sobie Nieoficjalny Service Pack 1.62 dla Windows98 SE

Skład pakietu:

* 73 hot fixes.

* Solves 512 MB of RAM problem.

* 256-color tray icons.

* Better Notepad.

* Optimized swap file usage.

* Better WDM and USB support.

* General “USB 1.x Mass Storage Device” support.

* Adaptec ASPI 4.60.1021 drivers.

* Windows Scripting Host 5.6.

* DCOM98 1.3.

* OLE Automation Libraries 2.40.4522.

* Dial-Up Networking 1.4.

* Microsoft Installer 2.0.

* Microsoft Layer for Unicode.

* Visual Basic 5.0 SP2 runtime library.

* Visual Basic 6.0 SP6 runtime library.

* Visual C++ 6.0 SP6 runtime libraries.

* Updates JET 3.5 files to JET 3.5 SP3.

* Supports 98lite 4.7 Chubby and Overweight.

* Windows ME desktop icons.

* Windows 2000 color scheme.

* Supports custom “Program Files” directory.

* Some tweaks.

Może to rozwiąże twój problem.

Poczytaj dokładnie instrukcje aparatu, wydaje mi sie że funkcja “dysk wymienny” działa tylko poprzez urządzenie dokujące które można dokupić do aparatu , normalnie kopiwanie zdjęć do kompa bezpośrednio przez kabel usb(bez przystawki dokującej) powinno sie odbywać kiedy w aparat ustawiony jest na przeglądanie zdjęć na monitorku aparatu.

jestem pewny ze mozna uzywac aparatu jako dysk wymienny bo juz tak robilem z kumplem kiedy kopiowalem do niego mp3 na karte pamieci

Update:

zainstalowalem ten service pack ale to nic niedalo :confused: kicha