Problem z USB

Otóż mam dosyć osobliwy problem(przynajmniej jak dla mnie) moje porty usb na płycie głównej nie działają tzn. po podłączeniu np:myszki komputer ją wykrywa jednak wskaznik nie porusza sie a laser myszy ledwo świeci,podobnie z modemem neostrady gdzie świeci sie tylko czerwona lampka i to ledwo,lampka w hubie tez ledwo działa a po podłączeniu czegoś do niego przestaje świecic.Mi sie wydaje ze jest jakis problem z napięciem,czy mozna to jakos sprawdzic?i czy da rade naprawic to bez konieczności wymiany płyty głównej?a moze to co innego?

Dzięki za pomoc.

To rzeczywiście wygląda na padnięte napięcie w portach USB.

Czy próbowałeś przeinstalować kontrolery USB ??

Trudno powiedzieć.

Zawsze możesz spróbować czegoś takiego:

http://www.allegro.pl/4461_kontrolery_u … view=gtext

zamiast wymieniać płytę.

Hmm a jak to sie tak dokładnie robi? w systemie?jedyne co próbowałem zamieniać zworki na płycie ale nic nie dało

A jaka szansa % jest że to zadziała? :slight_smile:

dzieki

Wejdź w menadżer urządzeń. Tam znajdziesz coś takiego jak: Kontrolery uniwersalnej magistrali szeregowej. Rozwiń tą gałąź i tam Klikasz prawym myszy na poszczególne elementy i: odinstaluj.

Potem zainstaluj ponownie sterowniki najlepiej te przeznaczone do płyty głównej.

Myślę, że dość duża.

Zawsze możesz wziąć kompa pod pachę i poprosić w sklepie, żeby chłopaki sprawdzili czy będzie ok.

Dobra.Dzieki za pomoc.