Problem z USB

Mam problem, nie odczytuje mi żadnego kabla USB, ani dysków wymiennych itd. Ogólnie stwierdziłem, że nie działa mi USB. Sterowniki do Karty i do USB zostały zainstalowane normalnie, problem mam już od pół roku, ale przed tem mi jakoś nie przeszkadzało.

Pytanie mam teraz następujące.

Czy można wymienić tylko USB, czy trzeba od razu całą płytę główną. Czy lepiej w tym wypadku dokupić nową obudowę z wbudowanymi portami USB z przodu. Bo mam jeszcze tą starą z USB z tyłu.

z góry dzięki za odpowiedzi

jaki system jeśli Winodws XP to ona ma w “sobie” sterki do USB. proponuję skorzystać z Menadżera Urządzeń systemu Windows i odinstalować wszystkie kontrolery USB (HOSTY USB).

Już to robiłem.

A dopiero gdy nie czytały mi porty USB to zainstalował stery z płyty do karty graficznej. Dalej proszę o odpowiedz

jaką masz płytę główną ?? kiedy USB przestały działać ??

Sprawdź w biosie czy jest włączona obsługa portów USB.

ECS VIA P4VXASD (ELITE GROUP)

przestały działać ponad pół roku temu, prędzej nie były mi potrzebne. Z Drukarki nie korzystałem. Teraz jednak mam kabel USB do telefonu Nokii, orginalny i go nie wyczytuje. Dodatkowo pożyczyłem od kumpla blutha’ którego system również nie wyczytuje. Nie wyczytuje mi dysków wymiennych. I dla pewności sprawdziłem samą myszką… której kabel można podłączyć również do USB. nie działa.

W między czasie miałem reinstalki Windowsa i również formaty dysku, także nie jest to wina systemowa.

a może masz spalony kontroler USB na płycie głównej.

W takim wypadku najtaniej będzie kupić kontroler USB na PCI koszt ok 30 zł.

Niedawno sam to przerabiałem

zresetuj BIOS i zainstaluj

http://www.idg.pl/news/77543.html

nic nie dało…

także co panowie radzicie…

kupić nową płytę główną, wymienić tylko usb, czy może kupić… z allegro:

http://allegro.pl/item230734086_kontroler_karta_pci_5_x_usb_2_0_480mbps_via_ak28.html

??

dokupić USB na PCI skoro on board nie działają…

okey, mam nowe usb, Kable wyczytuje, aleeee…problem mam nadal.

Głównie chodzi mi o NOKIA PC SUITE, po formacie i zainstalowaniu oprogramowania nie wyczytuje mi telefonu. Dokładnie wygląda to następująco:

Jak klikne na dymek to otwiera się okienko poniżej(na obrazku)

Czy ktoś jest w stanie mi pomóc?