Problem z USB


(Ola159) #1

Pomimo, że pojawiały sie tu już takie posty to powtarzam temat. Przeczytałam wszystkie wcześniejsze porady dotyczące niedziałających portów USB i zastosowałam sie do nich( włącznie z sprawdzaniem w menedżerze urządzeń, skanowaniem kompa programami typu Everest czy Driver Detective i wszędzie pojawia sie komunikat, że porty działają poprawnie a sterowniki są najnowsze ) a moje porty USB w lapku nadal nie działają.... Gdy wkładam pendrive'a lub inne urządzenie na USB mój komp go nie widzi. Uważam, że uszkodzenie mechaniczne nie wchodzi w grę bo nie zdarzyło mi się żeby komp spadł ze stołu itp. Dodam jeszcze, że porty przestały działać po formacie. Błagam... Jestem zdesperowana :wink:


(Technik Elektro) #2

jaki system operacyjny ?? i co to za model laptopa ??


(Ola159) #3

Vista Home Premium , Acer Aspire 5100

jak szybko :smiley:


(Technik Elektro) #4

uszkodzone porty usb nie musza być wynikiem upadku… używasz płyty instalacyjnej czy partycji odzyskiwania systemu win vista ??


(Ola159) #5

użyłam płyty instalacyjnej


(Technik Elektro) #6

a sterowniki ?? zainstalowałaś wszystkie które można pobrać choćby ze strony Acera ??


(Ola159) #7

z tego co pamiętam to nie wszystkie udało mi sie zainstalować. Przeglądałam teraz listę sterowników na stronie acera i zastanawiam się czy spróbować zainstalować je ponownie… tylko czy wszystkie? A jeżeli nie, to które?


(Technik Elektro) #8

wszystkie poza tymi które dotyczą karty wifi i kamery bo te są różne montowane…możesz jeszcze z formacika skorzystać, a potem z windows update… część sterków powinna być pobrana online z serwerów MS.


(Ola159) #9

zajęło mi to trochę czasu… pobawiłam się w ściąganie, rozpakowywanie i instalowanie ale działa !!