Problem z USB

Mój Windows 98 nie widzi podłączonego pod USB zewnętrznego napędu FDD ( wczewśniej było ok! ) Może ktoś mi cos poradzi?.Proszę.

Moze więcej szczegułów ??

krótko mówiąc kieszeń nie działa a jest sprawna gdyż sprawdzałem na innym kompie.

Zawsze zostaje format c:

Czy mam rozumieć, że wyłączając komputer było dobrze, a po włączeniu przestało być dobrze?

Może np. musiałeś wyłączyć komputer w inny sposób niż prawidłowo?

Trudno powiedzieć, jaka jest przyczyna. Spróbuj reinstalacji poprzez setupcor.exe. Na płycie Windows98 w katalogu WIN98 jest ten program. Uruchomisz ponowną instalację, ustawienia, programy zostaną. Jednak nie ma gwarancji, że poskutkuje ale warto spróbować.

Pozdrawiam

Poprawiłem literówkę w nazwie polecenia

fiesta :wink:

Może XXXX , XXXXXXX lub XXXX , albo disc rescue :?

POZDRO.


Asterisk

Nie wprowadzaj ludzi w błąd, gdzie masz przywracanie systemy w WIN98?

Disc Rescue w WIN98? Nie widzę by czlowiek z problem mówil coś o narzędziach typu NSW, gdzie są tego typu narzędzia.

Opisz, jak przywrócić poprawność działania USB poprzez scandisk lub defragmentację. Czy wiesz co te narzędzia robią w systemie?

Widzię, że bardzo lubisz pisać posty ale nic na siłę, takie posty są z gruntu złe, szczególnie dla ludzi o małej wiedzy informatycznej, którzy to czytają.

Pozdrawiam

Rozumiem motywy, ale daruj sobie te uwagi.

By cię nie stresować zmieniam przedmiotowy

post tytułem ostrzeżenia

Dziękuje za checi ale nie pomogło,Nie mogłem wczesniej odpowiedzieć.Raz jeszcze dziękuje za szczere chęci,Pozdrawiam.

problem z USB??

Sprawdz w biosie pozycję USB support enabled/disabled.

jeśli jest enabled to sprawdź czym masz zainstalowany kontroler USB (sprawdź w menedżerze urządzeń).

Pozdrawiam