Problem z USB

(Ka28) #1

Mój Windows 98 nie widzi podłączonego pod USB zewnętrznego napędu FDD ( wczewśniej było ok! ) Może ktoś mi cos poradzi?.Proszę.

(system) #2

Moze więcej szczegułów ??

(Ka28) #3

krótko mówiąc kieszeń nie działa a jest sprawna gdyż sprawdzałem na innym kompie.

(system) #4

Zawsze zostaje format c:

(Golden Finger) #5

Czy mam rozumieć, że wyłączając komputer było dobrze, a po włączeniu przestało być dobrze?

Może np. musiałeś wyłączyć komputer w inny sposób niż prawidłowo?

Trudno powiedzieć, jaka jest przyczyna. Spróbuj reinstalacji poprzez setupcor.exe. Na płycie Windows98 w katalogu WIN98 jest ten program. Uruchomisz ponowną instalację, ustawienia, programy zostaną. Jednak nie ma gwarancji, że poskutkuje ale warto spróbować.

Pozdrawiam

8)

Poprawiłem literówkę w nazwie polecenia

fiesta :wink:

(system) #6

Może XXXX , XXXXXXX lub XXXX , albo disc rescue :?

POZDRO.

Asterisk

(Golden Finger) #7

Nie wprowadzaj ludzi w błąd, gdzie masz przywracanie systemy w WIN98?

Disc Rescue w WIN98? Nie widzę by czlowiek z problem mówil coś o narzędziach typu NSW, gdzie są tego typu narzędzia.

Opisz, jak przywrócić poprawność działania USB poprzez scandisk lub defragmentację. Czy wiesz co te narzędzia robią w systemie?

Widzię, że bardzo lubisz pisać posty ale nic na siłę, takie posty są z gruntu złe, szczególnie dla ludzi o małej wiedzy informatycznej, którzy to czytają.

Pozdrawiam

(Asterisk) #8

Rozumiem motywy, ale daruj sobie te uwagi.

By cię nie stresować zmieniam przedmiotowy

post tytułem ostrzeżenia

(Ka28) #9

Dziękuje za checi ale nie pomogło,Nie mogłem wczesniej odpowiedzieć.Raz jeszcze dziękuje za szczere chęci,Pozdrawiam.

(Serekm) #10

problem z USB??

Sprawdz w biosie pozycję USB support enabled/disabled.

jeśli jest enabled to sprawdź czym masz zainstalowany kontroler USB (sprawdź w menedżerze urządzeń).

Pozdrawiam