Problem z USB

Witam!

Mam płyte Gigabyte GA-MA790FX-DS5 i świeżo postawiony system WinXP SP3. Po wyłączeniu kompa i odczekaniu paru chwil i ponownym włączeniu nie wykrywa mi urządzeni w portach USB (myszka i modem Neostrady Thompson SpeedToutch). Gdy odłączę te urządzenia od portu i podłącze ponownie, to wtedy system je wykrywa i działają poprawnie. Jeśli tylko zresetuje kompa to wszystko chodzi, ale jeśli wyłączę na dłuższą chwilę to wszystko wraca do początku i nic nie wykrywa.

Dodam że na starym sprzęcie wszystko chodziło bez zarzutów.

Jeśli jest ktoś, kto wie z której strony to ugryźć, proszę o info, bo mnie ręce opadły…

Zainstalowałeś wszystkie sterowniki dołączone do płyty głównej??

Zainstalowałem wszystkie stery z dołączonej płyty, a gdy zauważyłem problem ściągnąłem nowe ze strony, a także BIOS.

Spróbuj na SP2 (?).

SP3 może powodować taki stan rzeczy.

A podłączasz te urządzenia bezpośrednio do portu USB czy przez Hub?

Sprawdź w Menadzerze Urządzeń czy nie masz znaków zapytania i poczytaj tu:

http://www.frazpc.pl/b/222082

DanielG , jeśli podłączasz nie bezpośrednio do komputera, tzn. przez HUB-a, to właśnie z nim może być problem. Wyjście?? Wystarczy podłączyć bezpośrednio do komputera.

Oba urządzenia podpięte są bezpośrednio do portu USB na tylnej ściance.

A w Menadzerze Urządzeń nie mam żadnych znaków zapytania.

Zainstaluj ten sterownik: http://www.cdrinfo.pl/download/2015020302

Podaj odczyt napięć z biosu.

Sterowniki zainstaluje jak tylko dostane się do kompa.

Ale co do odczytu napięć z Biosu to nie jestem wtajemniczony. Czy mugłbyś objaśnić łopatologicznie :smiley:

Do Biosu wchodzisz przy starcie komputera. Na dole ekrany będzie widniał napis Press DEL to enter setup. A zatem, aby wejść do biosu musisz wcisnąć w tym momencie klawisz DEL. W biosie szukaj PC Health status lub Hardware Monitor (lub H/W Monitor). Wejdź tam i spisz napięcia +3.3, +5 oraz +12V. Z biosu wyjdziesz klawiszem ESC.

Dzięki za łopatologie :smiley: , ale mnie chodziło o to czego ja mam w tym Biosie szukać.

Znalazłem tam PC Health i tam było:

Vcore - 1,360V

DDR2 1.8V - 1,888V

+3,3V - 3,344V

+12V - 11,795V

Ale nie było nigdzie +5V

Sterowniki do USB2.0 zainstalowałem.

Zauważyłem jeszcze coś.

W Menadżerze Urządzeń nie pokazują się te urządzenia, które nie są podpięte. Ale w programie “HP System Diagnostics” pokazywane są wszystkie, które są zainstalowane. I tam w “Kontrolery Uniwersalnej Magistrali Szeregowej” miałem dwa (czyli tyle ile mam podpiętych pod USB) teoretycznie niepodłączone, bo w menadżerze i nie ma “nieznane urządzenia”. Odinstalowałem je stamtąd i przy ponownym uruchomieniu kompa system wykrył mi nowe urządzenie ale znowu nieznane. A gdy włączam kompa bez podpiętych urządzeń to nie wykrywa nic nowego i gdy podpinam je później, to znowu wykrywa nieznane urządzenia, ale tak jakby nie podpięte, bo w menadżerze ich nie ma. Co jest z tą maszyną! Pomocy!

DanielG , żeby zobaczyć ukryte urządzenia, tzn. takie, które nie są aktualnie podłączone itd. w Menedżerze urządzeń klik na Widok->Pokaż ukryte urządzenia, lub wciśnij klawisze logo Windowsa+Pause/Break->Zaawansowane->Zmienne środowiskowe->Nowa w sekcji Zmienne systemowe->wpisz w polu Nazwa zmiennej devmgr_show_nonpresent_devices , a w Wartość zmiennej wpisz 1. Pamiętaj, aby uruchomić ponownie komputer po drugim sposobie, gdyż dopiero wtedy będą ukryte urządzenia widoczne.

Dzięki i za to ale mnie to raczej chodziło o to co z tym USB :frowning: