Problem z USB

(system) #1

Witam. Mam problem z USB. Chodzi mi o to że od pewnego czasu gdy podłaczam telefon on wrajuje czyli odłacza się i podłacza. Komputer wgl go nie znajduje. Tak samo z pendrivem nie czyta go. Tak jak by prąd do niego nie dochodził bo nawet się nie świeci. Dodam że aparat chodzi beż problemu drukarka też. Proszę o pomoc.

(Piotr Kluzowicz) #2

Czy tak samo jest na wszystkich gniazdach USB? Czy tylko na jednym?

(system) #3

We wszystkich.

(Piotr Kluzowicz) #4

To się zaczęło dziać od czasu jakiegoś zdarzenia czy tak po prostu, bez powodu? Sądzę, że istotnie jest jakiś problem z zasilaniem i jest to kwestia natury technicznej. Podaj proszę markę i model swojej płyty głównej oraz zasilacza.

(system) #5

Zaczeło się to dziać gdy został wymieniony zasilacz. Myślę że to przez niego.

Zasilacz: Power Supply GMB400WPFC, 1-FAN 12CM (CCC-PSU4-12)

a płyta gówna to nie wiem.. nie znam sie.

(Piotr Kluzowicz) #6

No to mamy odpowiedź. Badziewny zasilacz. Domyślam się, że poprzedni się zepsuł i trzeba było wymienić. Jedyne co można teraz zrobić to sprawdzić dla pewności na innym, dobrym zasilaczu lub od razu kupić coś porządnego.

(kam10) #7

Skoro problem pojawił się po wymianie zasilacz to może on jest winowajcą.

Jaką moc miał poprzedni zasilacz? Może ten jest za słaby dla twojej konfiguracji komputera.

(system) #8

No na innym komputerze jest ok. Ehh no nic.. w serwisie powiedzieli że dobry zasilacz. Widocznie się mylili. Dziękuje za pomoc :slight_smile:

(Piotr Kluzowicz) #9

Tylko przy ewentualnej wymianie zasilacza nie daj sobie znowu wcisnąć kitu. :wink:

Polecam zapoznanie się z tym: http://forum.programosy.pl/czarna-lista ... 13278.html

W razie konieczności zakupu zapytaj tu na forum - coś dobierzemy.

(system) #10

On to chyba jest za mocny :smiley: Bo musi stać bez obudowy inaczej sie tak grzeje że się wyłacza.

Ok. Dzieki :slight_smile:

(Piotr Kluzowicz) #11

Komputer się grzeje, tak? Czy sam zasilacz? W każdym razie zasilacz jest do wymiany i za mocny raczej nie jest... A jeśli komputer się przegrzewa to należy go dokładnie wyczyścić, sprawdzić temperatury, ewentualnie wymienić pasty termo przewodzące na procesorze, grafice...

(Agatonster) #12

madzia11178 ,

Poradnik dla Ciebie

Proszę poprawić tytuł tematu na konkretny, mówiący o problemie. W celu dokonania zaleconej korekty proszę użyć przycisku Edytuj przy poście otwierającym ten temat.

Zignorowanie zalecenia będzie skutkowało usunięciem tematu do Kosza.