Problem z uśpieniem/hibernacją

Kłaniamy się forumowiczom,
problem polega na tym, że system po wejściu w uśpienie/hibernacji, gdy pozostawię go bezczynnym, nie wybudza się ani po kliknięciu dowolnego klawisza klawiatury, ani przy użyciu myszki.
Pozostaje tylko zresetowanie komputera klawiszem na obudowie.

Zacząłem szukać informacji w Internecie w tym na forum DP, ale niewiele to przyniosło korzyści.

Do tej pory zrobiłem ( w kolejności zdarzeń ):

  • zmiana ustawień bios ( Power ON: enable dla urzadzęń USB )
  • sprawdzenie bios pod kątem aktualnej wersji ( najnowsze wydanie )
  • sprawdzenie ustawień w menadżerze urządzeń ( klawiatura i myszka ze zgodą na wybudzanie/ wyłączona opcja odcinania zasilania dla USB w celu oszczędności energii )

następnie:

  • zmiana ustawień uśpienia w Panelu Sterowania: Ekran: 15 minut, Uśpienie: Nigdy
  • zmiana w rejestrze atrybutu “Limitu czasu nienadzorowanego uśpienia systemu” oraz ustawienie wartości w “Planie Zasilania” na 200 minut.

Efekt końcowy jest taki, że Win10 i tak stara się uśpi komputer, mam sygnał dźwiękowy odłączenia peryferyjnych urządzeń USB… I tu wyskakuje bluescreen, a komputer się resetuje.

Czy ktoś miał podobny problem? Czy ktoś rozwiązał podobny problem.
Jestem świeży na forum i nie do końca mogłem ogarnąć panel Wyszukaj, wiec proszę bez ataków jeżeli podobny temat był już wałkowany. ( będę wdzięczny za ewentualny odnośnik)

Pozdrawiam,
CzSE

Byc moze z systemem jest cos nie tak.
Otwórz wiersz poleceń(administrator) wpisuj i kolejno uruchamiaj;

DISM.exe /Online /Cleanup-image /Restorehealth

sfc /scannow

A w Biosie masz włączone “Deep Sleep”? zakładka Advanced/ ACPI configuration

masz dodatkowe oprogramowanie producenta plyty głównej/laptopa?
Czy sterowniki są od producenta czy z windows update?

Co ciekawe? Mam identyczny problem od lat. Z tym, że ja na starszym sprzęcie pracuje. Wcześniej Core 2 Duo, teraz Core 2 Quad. A efekt ten sam.
Wydaje mi się, że Windows nie ogarnia tego ba starym sprzęcie. Ja po prostu wyłączam uśpienie.

W rozwiązaniu problemu pomocna będzie informacja o tym, co pojawia się na bluescreen (BSOD). Dwie opcje

  1. Możesz pstryknąć zdjęcie gdy wyskakuje BSOD
  2. Pewnie przy wcześniejszym BSOD system zdołał zrobić zrzut pamięci. Uruchom https://www.dobreprogramy.pl/BlueScreenView,Program,Windows,82405.html i prześlij zrzut ekranu z tego programu.

Zrobiłem nawet troszkę więcej. Zainstalowałem od nowa system. Wgrałem najnowszą publikacje sterowników ze strony producenta. I zainstalowałem wszystkie aktualizacje.
Pliki wszystkie są świeżutkie, a system nieobciążony dodatkowymi aplikacjami.

System jest świeżutki bez zbędnych dodatków

Zainstalowałem, ale niestety minidump jest pusty. Postaram sie wymusić kolejny BS i podeśle info

Popróbuj też z ustawieniami rzutu.

  • Prawym przyciskiem myszy na Start/Logo Windows
  • System
  • Zaawansowane ustawienia systemu
  • Uruchamiane i odzyskiwanie - Ustawienia

W ramce Awaria systemu możesz popróbować różne typy zrzutów.

Jeżeli zrzut pamięci się nie wykona to trochę gorzej, choć wiąż pomocne będzie zdjęcie ekranu gdy wyskoczy BSOD.

Po moim poście czy przed?
Wyłącz te opcje

Witam wszystkich po licznych perturbacjach udało się sprawę załatwić w tym przypadku.

W pierwszej kolejności: wymiana zasilacza.
W drugiej: zostawienie WindowsEgde. ( wcześniej usuwałem go za pomocą Revo i czyściłem rejestr )

Zniknęły problemy z wybudzaniem urządzeń USB, oraz samego systemu.
Co ciekawe najwięcej naśmieciło usunięcie Egde`a

Dziękuję wszystkim za pomoc i poświęcony czas.
Pozdrawiam Serdecznie.