Problem z ustaleniem posiadanej pamięci ram w w amilo xi3650

fizyczną ilość oraz typ pamięci, a także jej taktowanie polecam sprawdzić programem typu CPU-Z.

A jeśli chodzi o pamięć RAM w systemach 32-bitowych to chodzi o to, że te 4GB to maksymalna ilość łącznej pamięci do obsługi, RAM+VRAM, cache, rejestry procesora itd. dlatego nigdy nie wychodzi, że system 32-bitowy używa 4GB, tylko zawsze mniej, w ekstremalnym przypadku może nawet zejść poniżej 3GB :slight_smile:

Ten bios jest jakis biedny nic w nim nie ma i nie da sie ustawic praktycznie :confused: a test “CPUID CPU-Z”" robiłem i zdjecia z wynikami zamiescilem w poprzednim poście :-o

Wiec moze macie jeszcze jakies pomysły ondnosnie tej pamieci :slight_smile:

I mam jeszcze pytanko czy moze znacie jakis program bym mogl sie upewnic ze pamiec w mej grafice to 512mb gddr3 a nie gddr2 :slight_smile:

3D mark 06 : http://img25.imageshack.us/img25/2428/3dmarkj.jpg

moze te programy sa tak stare ze nie było wtedy DDR3 :smiley: tak samo starsza wersja everesta wyswietlała mi ze mam DirectX9 a nowsza wersja programu juz ze DirectX10 :smiley:

Dodane 14.06.2009 (N) 22:56

Dobra poradzilem sobie juz mniej wiecej grafikie sprawdzilem pamiec tez i napewno to ddr3 w obu przypadkach;) ale czemu w niektorych programach ze ddr2 to nie wiem :smiley: