Problem z ustawieniami baterii w laptopie

Witam

Mam mały problem dokupiłem ostatnio nową baterię do swojego laptopa, niestety mam teraz pewne problemy. Mianowicie nawet gdy bateria naładowana jest w pełni to wyskakują komunikaty o potrzebie podłączenia ładowarki albo i o tym że bateria jest na wyczerpaniu. A gdy rozładuje baterie do około 70% komputer wyłącza się jak gdyby bateria rozładowała się do 0 lecz po ponownym włączaniu działa normalnie.

polsat0 , proszę zapoznaj się z tą stroną oraz tym tematem, a następnie, używając przycisku image.php?album_id=20&image_id=4038

Możesz próbować aktualizować sterowniki ACPI, oprogramowanie od zasilania skoro to laptop.

Nawet na stronie producenta nie mogę się dokopać do tych sterowników. A najbardziej zależy mi na rozwiązaniu tego problemu z wyłączaniem się te ostrzeżenia są w drugiej kolejności.

A ta nowa bateria, to oryginał, zamiennik, regenerowana?

Pojemność baterii jak w oryginale, czy wyższa?

Bateria jest fabrycznie nowa ale niestety tańszy zamiennik. Ale wszystkie parametry są identyczne ze starą bateria.

No to reklamacja. Zawsze kupuj oryginał lub swoją oddaj do regeneracji do dobrego zakładu.

Przede wszystkim skalibruj baterie tzn. dwukrotnie ją rozładuj oraz naładuj. Jeżeli to nie pomoże, to jest jakiś problem z baterią, należy sprawdzić napięcie na poszczególnych sekcjach ogniw. Do jakiego modelu laptopa jest to bateria?

Już co najmniej dwa razy ja naładowałem i rozładowałem a problem nadal występuje. A model mojego laptopa to Toshiba L40-17Q. A co do napięcia to nie mam możliwości żeby przeprowadzić taki test ale skoro mówicie że to problem baterii to skontaktuje się ze sprzedawcą.

Dzięki wielkie wam za pomoc.

Dodane 20.11.2013 (Śr) 16:28

Musze wam powiedzieć że po zmianie systemu operacyjnego na Ubuntu problemy całkowicie zniknęły :smiley: