Problem z ustawieniami baterii w laptopie

(Daniel Kluczek95) #1

Witam

Mam mały problem dokupiłem ostatnio nową baterię do swojego laptopa, niestety mam teraz pewne problemy. Mianowicie nawet gdy bateria naładowana jest w pełni to wyskakują komunikaty o potrzebie podłączenia ładowarki albo i o tym że bateria jest na wyczerpaniu. A gdy rozładuje baterie do około 70% komputer wyłącza się jak gdyby bateria rozładowała się do 0 lecz po ponownym włączaniu działa normalnie.

polsat0 , proszę zapoznaj się z tą stroną oraz tym tematem, a następnie, używając przycisku image.php?album_id=20&image_id=4038

(Jacekk90) #3

Możesz próbować aktualizować sterowniki ACPI, oprogramowanie od zasilania skoro to laptop.

(Daniel Kluczek95) #4

Nawet na stronie producenta nie mogę się dokopać do tych sterowników. A najbardziej zależy mi na rozwiązaniu tego problemu z wyłączaniem się te ostrzeżenia są w drugiej kolejności.

(JNJN) #5

A ta nowa bateria, to oryginał, zamiennik, regenerowana?

Pojemność baterii jak w oryginale, czy wyższa?

(Daniel Kluczek95) #6

Bateria jest fabrycznie nowa ale niestety tańszy zamiennik. Ale wszystkie parametry są identyczne ze starą bateria.

(JNJN) #7

No to reklamacja. Zawsze kupuj oryginał lub swoją oddaj do regeneracji do dobrego zakładu.

(A Hyczko) #8

Przede wszystkim skalibruj baterie tzn. dwukrotnie ją rozładuj oraz naładuj. Jeżeli to nie pomoże, to jest jakiś problem z baterią, należy sprawdzić napięcie na poszczególnych sekcjach ogniw. Do jakiego modelu laptopa jest to bateria?

(Daniel Kluczek95) #9

Już co najmniej dwa razy ja naładowałem i rozładowałem a problem nadal występuje. A model mojego laptopa to Toshiba L40-17Q. A co do napięcia to nie mam możliwości żeby przeprowadzić taki test ale skoro mówicie że to problem baterii to skontaktuje się ze sprzedawcą.

Dzięki wielkie wam za pomoc.

-- Dodane 20.11.2013 (Śr) 16:28 --

Musze wam powiedzieć że po zmianie systemu operacyjnego na Ubuntu problemy całkowicie zniknęły :smiley: