Problem z ustawieniami DirectX (direct3d, draw, agp off)

(Volton96) #1

Witam. Otóż mam problem z wyłączonymi funkcjami DirectaX podanymi poniżej..

Co mam zrobić? Mam płyte od sterów karty graficznej (ale porysowana i nie działa.. ) więc gdyby były potrzebne jakieś chipsety, stery do karty graficznej, net frameworki, czy cokolwiek, co jest mi potrzebne bym mógł WŁĄCZYĆ te 3 opcje, proszę o linki.. proszę o pomoc.

KARTA GRAFICZNA: Radeon X800 GTO

(igrek) #2

Podaj model płyty głównej oraz system jaki masz.

(Volton96) #3

Dziekuje za tak szybka odpowiedz.

Windows XP Home Edition SP2 (oryginal)

ASROCK K7S8X

(igrek) #4

Stery do płyty http://www.asrock.com/mb/download.asp?M ... 0R3.0&o=XP

Stery do grafy http://support.amd.com/us/gpudownload/w ... ng=English

Net framework http://www.microsoft.com/download/en/details.aspx?id=19

Po instaluj to i będzie działać

(Volton96) #5

Wlasnie mam otoz jeszcze jedno pytanie, a w sumie to dwa.

Jesli zmienie j. na polskie - nic sie nie stanie?

W jakiej kolejnosci mam instalowac?

//edit

A DirectX? nic nie robić? :slight_smile:

(igrek) #6

Możesz zmienić na polski nic się nie stanie, aa sory tu direct http://www.dobreprogramy.pl/DirectX,Pro ... 12667.html

Najpierw stery do płyty, potem net framework, potem stery karty i na końcu directx

(Volton96) #7

Czyli tak.

1. AGP 2. SIS LAN 3. C-MEDIA 4. NET FRAMEWORK 5. Karta graficzna 6. DirectX

Robilem podobnie, i nie dzialalo. Gdyby nie poskutkowalo - co robic?

(majcovsky) #8

Przy okazji - koniecznie zaktualizuj system do SP3!

(XMan) #9

Prawidłowa instalacja bibliotek DirectX 9.0c

kliknij aby powiększyć:

dxsetup.th.jpg

(Volton96) #10

Tak, zrobiłem wszystko jak wyżej.. wszystko po formacie.. nic nie pomogło, dosłownie. Ściągłem nawet chipsety VIA 4on1 zainstalowałem, reset kompa, i też nic.. ja już nie wiem co robić. Proszę o jakieś wskazówki..

(hirem) #11

Ten zestaw przed formatem obslugiwał 3D czy to nowy składany. Nie ma punktu odniesienia jak bylo wczesniej. Ja miałem taki sam objaw i pomogło odinstalowanie sterów od grafiki wyczyszczenie pozostalości driver cleanerem albo drive sweeperem w trybie awaryjnym i ccleanerem. I ponowna instalacja pomogła. Może w twoim przypadku pomoże zainstalowanie innego sterownika starszego albo nowszy jak się pojawił. Cięzko jest określić bo nie napisałeś czy ten zestaw wcześniej obsługiwał 3D i zaraz po nowej instalacji problem się pojawił.

(igrek) #12

Kolega pisał ze mną na gg wcześniej, pisał że jak oddał ten komputer do informatyka to wszystko działało. Nie wiem jak był powód formatu, i od tego czasu nie działa.

(hirem) #13

Jak nie pomoże ponowna instalacja sterów od grafiki po wyczyszceniu starych i nie wyświetlają się wykrzykniki ,pytajniki w menedżer urządzeń. To chyba zostaje podmiana podzespołów coś sie uwaliło może z kartą graficzną albo z płytą główną. Ale to i tak narazie są przypuszczenia. Sprawdzał czy napewno zainstalowaly się stery od chipsetu płyty głównej będzie wiedział jak zweryfikować w menedżer urządzeń.

(Volton96) #14

Dzisiaj oddam komputer ponownie - zapytam co było przyczyną, i co zrobił by to poskutkowało, i dam tutaj odpowiedź. Może innym się przyda. Dziękuję za pomoc. :wink:

(roobal) #15

volton1 , zgodnie z regulaminem, który zaakceptowałeś podczas rejestracji, proszę dokonać zmiany tytułu na taki, który wstępnie opisze problem, w przeciwnym razie temat wyląduje w koszu.

(Volton96) #16

No nic, stwierdził, że powinno być dobrze, a no nie jest.. Czekam na dalsze jakiekolwiek porady.. jakieś sterowniki, coś.. dokładniejsze info karty graficznej:

PALIT AGP Radeon X800 GTO/PRO 256MB DDR3

(hirem) #17

Stwierdzenie przez informatyka że powinno być dobrze wynikało z relacji na odleglość czy miał kompa przed sobą wtedy to jest dziwne. Bo brak obslugi w directx 3D jest oznaką że nie jest dobrze. Na początek sprawdź czy nie ma wykrzykników , pytajników w menedżer urządzeń. Albo jak nie chcesz się męczyć to daj do sprawdzenia osobiście informatykowi może innemu jak z tym nie możesz się dogadać.

(Volton96) #18

Nie, nie ma żadnych wykrzykników. Jeszcze coś pokombinuje, albo poczekam na jeszcze jakieś odpowiedzi. :wink:

(hirem) #19

Potwierdź czy w zwiąku z tym że w Directx nie ma możliwości właczenia obsługi 3D czy gry też się nie uruchamiają.

(Volton96) #20

Gry sie nie chcą wlaczyc, i te 3 opcje sa wylaczone. Jest postep, zainstalowalem sterowniki do karty graficznej z plyty (poszlo bez zadnego bledu, zaznaczylem opcje "zalecane" podczas instalacji) ale nadal jest to samo.

Moze w czyms pomoze:

12444398594831445294.png