Problem z ustawieniem domyślnej przeglądarki win10

To już w program files. Najeżdża się kursorem przykładowo w mozilla firefox na firefox exe i wyświetla sie okienko. W firefox w pomoc, o programie firefox też wyświetla się wersja.
Tu masz wszystkie wersje x86 i x64, potem wybór języka i masz świeżutkie firefoxy:
https://ftp.mozilla.org/pub/firefox/releases/
Najwyżej firefox 53.0 aktualizujesz do x64 PL, jeśli masz w w program files…

O to chodziło?


Zresztą nie wiem czy wersja przeglądarki ma znaczenie kiedy nie moge ustawić MS Edge. Problemem nie jest wersja bo wcześniej instalowałem to samo i wszystko działało. Problem jest ten plus pod napisem Przeglądarka sieci Web (zaznaczony czerwonym kwadratem.

A zaktualizuj firefoxa do wersji x64. Zobaczymy, czy się pokaże w wybierz aplikację - możesz poczekać sobie kilka minut po wyświetleniu tego okienka?

Skąd mogę go wziąć, tą 64-bitową wersję?

Z DobreProgramy.pl linki bezpośrednie i wersja x64

Podałem linka do wszystkich firefoxów, ale masz FF 53.0 x64 PL
https://ftp.mozilla.org/pub/firefox/releases/53.0/win64/pl/Firefox%20Setup%2053.0.exe

Tak jak myślałem, zainstalowałem tą 64-bitową wersję, już pomijając fakt, że miałem x86.
Oczywiście nie pomogło, tak jak mówiłem, to jest wina tego zasranego plusika w Domyślnych Aplikacjach.
Pytanie pozostaje jak ustawić tam cokolwiek. Proszę was o jeszcze jakieś wypowiedzi.
Ostatecznie będę musiał do jakiegoś informatyka się zgłosić.
Jeszcze odświeżyłem sobie Firefoxa i udało mi się ustawić w końcu normalna stronę startową, ale nadal nie mogę Firefoxa umieścić na tym plusiku.

Przeglądarka musi być włączona z prawami Administratora. Zmień uruchamianie Firefoxa na admina.
Powinien pojawić się ten wybór.

Myślisz że kafelkowe menu Ustawienia przez Firefox uruchamia się z zbyt niskimi uprawnieniami?

Niektóre ustawienia systemowe wymagają uprawnień administratora (w windows10). Firefox ma takie uprawnienia, jakie mu się nadaje.

A w menu start jakby kliknąć to będzie Uruchom ustawienia jako administrator?

Ustawienia> Aplikacje> Aplikacje domyślne I tutaj kliknij na “ustaw domyślne dla aplikacji” wybierz Firefox “ustaw ten program jako domyślny” I potym pokoże Ci się w głównym oknie ikona Firefoxa.

Już napisałem do Microsoftu i pomogli mi z tym i kilkoma innymi rzeczami.
Dziękuje wszystkim którzy się tutaj odzywali i starali się pomóc, dziękuje :slight_smile:
Do moderatora - można zamknąć .

A tak spytam, abym wiedział na przyszłość, jak rozwiązać podobny problem jak się pojawi. Co zasugerował M$ ?

Zapomniałem większości, ale działa, polecam najbardziej napisanie do Microsoftu, mają tam prywatny chat i prawie ciągle są dostępni, na pewno pomogą w każdym przypadku, jeżeli problem leży po ich stronie :slight_smile:

Jakbys napisal “odwalcie sie” wyszło by na to samo.

Jesteś na tym forum i tu potrzebne są rozwiązania. Też uważam, że olewasz ludzi. Tutaj często - gdy pomaga się jednemu, pomaga się wielu ludziom, którzy szukają pomocy na forum.
Nie bądź egoistą!

Jak znam życie to pewnie polecili mu format dysku i czystą instalację systemu.

albo to olał i niby wychwala prywatny czat pomocy MS (którego pewnie nie ma).