Problem z ustawieniem domyślnej przeglądarki win10

(michael3114) #1

Witam. Nie wiem czy piszę ten temat w dobrym dziale, w razie czego proszę moderatora o przeniesienie.
Od pewnego czasu mam problem z ustawieniem domyślnej przeglądarki w Windows 10.
Więc tak kilka dni temu wszystko działało idealnie, jednak po paru dniach zmieniła mi się domyślna przeglądarka. Nie mogę jej w żaden sposób zmienić. Patrzyłem po różnych forach i próbowałem różnych rad, ale nic mi nie pomaga. Nawet wybierając w Domyślnej przeglądarce sieci Web wybierając Microsoft Edge nic się nie dzieje.
Próbowałem zmienić w przeglądarce Otwórz menu>Opcje>Ustaw jako domyślną też nic nie pomaga. Dziwne ponieważ w domyślnej Poczcie e-mail moge ustawić firefoxa jednak nie oto mi chodzi. I jeszcze jedna rzecz. Chciałem ustawić stronę startową w opcjach firefoxa, wpisuję www.google.pl resetuje przeglądarkę i nie zmienia się. Reinstall nie pomógł.
Przeskanowałem komputer w poszukiwaniu wirusów jednak nic nie znaleziono.
Na dole umieszczam jeszcze screena jak to wygląda.

Windows 10 zaktualizowany do Creator Update?

(Seba228215) #3

Panel sterowania aplikacje domyślne ustaw aplikacje domyślne i wybierz swoją przeglądarkę. Rozszerzenia wszystkie i zapisz oraz ustaw domyślnie. Myślę, że tam się znajdziesz.

Mam wrażenie, że nie przeczytałeś posta autora ze zrozumieniem.

(Seba228215) #5

Tosz napisałem, aby spróbował przez panel sterowania. Te nowe ustawienia mają humory. Jak próbowałem Edge zmienić np na FF przez tą zębatkę, to raz szło, a raz nie. A przez panel sterowania zmiana jest zazwyczaj z sukcesem i stabilnie utrzymywana.

Dziwne, że ja nigdy takich problemów nie miałem od pierwszego stabilnego buildu, mogło jakieś oprogramowanie namieszac w systemie i świruje.

(Seba228215) #7

Niestety Windows 10 ma humory i tyle. :slight_smile:

(JNJN) #8

No jak kobieta… czyli przed aktualizacją, w czasie i po!!!

Nie SPAM-ujcie !!!

(michael3114) #10

Niestety Windows 10 ma humory. Więc mam czekać, aż mu się zachce umożliwić mi zmianę domyślnej przeglądarki?
Najdziwniejsze jest to, że w polu tego plusa nie mogę ustawić dosłownie nic. Nawet Microsoft Edge.

(Bogdan_G) #11

Z forum firefoxa:

1. Kliknięcie prawym przyciskiem myszy na ikonkę Menu Start i wybranie “Panel sterowania”
  2. Wybranie opcji “Programy”, “Ustaw programy domyślne”
  3. Zaczekanie, aż wczyta mi listę programów (u mnie trwało to ok. 5 min)
  4. Znalezienie i wybranie na liście odpowiedniego programu (np. Firefox)
  5. Kliknięcie “Ustaw ten program jako domyślny”

Tam ludzie się cieszą, że to działa. A gdy nie działa, to win 10 jakiś skopany, albo trefny.
Może to pomoże:

(michael3114) #12

Zrobiłem to wcześniej, ale dla pewności jeszcze raz i tylko Firefox ustawia mi się w Poczta e-mail, a w polu Przeglądarka Sieci Web nadal jest tylko puste miejsce z plusem, jeszcze zainstaluje ten program i ewentualnie edytuje post.

EDIT: Także zainstalowanie programu i zrobienie wszystko tak jak przedstawiłeś nie pomogło. Mam nowy komputer od tygodnia z wbudowanym już Windowsem 10. Problem jest w tym, że w miejsce tego plusa nie moge nic ustawić.

(Seba228215) #13

Najpierw testuje się łatwiejsze metody, a potem z programami firm trzecich. Próbowałeś przez panel sterowania ? Zaznaczyć te rozszerzenia obsługiwane dla twojej przeglądarki oraz ustawić przeglądarkę jako domyślna ?

(michael3114) #14

Owszem próbowałem, nie raz. Problem w tym, że nie mogę żadnej ustawić. Jest tylko taki plusik pod Przeglądarka sieci Web, kiedy go otwieram mam tam tylko Microsoft Edge i sklep, pomijając fakt, że mam firefoxa i google chrome które powinny tam być (ale ich nie ma), zaznaczając Microsoft Edge nic się nie dzieje.

(Seba228215) #15

Dałeś zdjęcie. Próbowałeś opcji poniżej ? Ustawienie wg rozszerzeń, wg protokołów i ustaw domyślne ? Ciekawostka dla mnie, to ta, że nie widzi ci żadnych przeglądarek jako przeglądarka web oprócz MS Edge.

(Seba228215) #16

Wejdź w ustawienia FF i sprawdź czy możesz wziąść ustaw jako domyślna. Jeżeli dostaniesz sugestię, aby zostawić Edge, to ją odrzuć.

(michael3114) #17

Próbowałem tych poniższych opcji jednak to i tak bez sensu skoro w miejscu tego plusa nie ma żadnych przeglądarek oprócz MS Edge.

(michael3114) #18

Wchodzę w Menu>Opcje>Ustaw jako domyślną i wywala mnie do aplikacji domyślnych, ale nadal nic nie ma.
Nie dostałem sugesti czy chcę używać Edge.

(Bogdan_G) #19

Te drugie przeglądarki, to w wersji instalacyjnej? Najnowsze wersje?
To przeglądarki w wersji x64?

(michael3114) #20

A można jakoś to w ustawieniach sprawdzić?