Problem z ustawieniem domyślnej przeglądarki win10

Witam. Nie wiem czy piszę ten temat w dobrym dziale, w razie czego proszę moderatora o przeniesienie.
Od pewnego czasu mam problem z ustawieniem domyślnej przeglądarki w Windows 10.
Więc tak kilka dni temu wszystko działało idealnie, jednak po paru dniach zmieniła mi się domyślna przeglądarka. Nie mogę jej w żaden sposób zmienić. Patrzyłem po różnych forach i próbowałem różnych rad, ale nic mi nie pomaga. Nawet wybierając w Domyślnej przeglądarce sieci Web wybierając Microsoft Edge nic się nie dzieje.
Próbowałem zmienić w przeglądarce Otwórz menu>Opcje>Ustaw jako domyślną też nic nie pomaga. Dziwne ponieważ w domyślnej Poczcie e-mail moge ustawić firefoxa jednak nie oto mi chodzi. I jeszcze jedna rzecz. Chciałem ustawić stronę startową w opcjach firefoxa, wpisuję www.google.pl resetuje przeglądarkę i nie zmienia się. Reinstall nie pomógł.
Przeskanowałem komputer w poszukiwaniu wirusów jednak nic nie znaleziono.
Na dole umieszczam jeszcze screena jak to wygląda.

Windows 10 zaktualizowany do Creator Update?

Panel sterowania aplikacje domyślne ustaw aplikacje domyślne i wybierz swoją przeglądarkę. Rozszerzenia wszystkie i zapisz oraz ustaw domyślnie. Myślę, że tam się znajdziesz.

Mam wrażenie, że nie przeczytałeś posta autora ze zrozumieniem.

Tosz napisałem, aby spróbował przez panel sterowania. Te nowe ustawienia mają humory. Jak próbowałem Edge zmienić np na FF przez tą zębatkę, to raz szło, a raz nie. A przez panel sterowania zmiana jest zazwyczaj z sukcesem i stabilnie utrzymywana.

Dziwne, że ja nigdy takich problemów nie miałem od pierwszego stabilnego buildu, mogło jakieś oprogramowanie namieszac w systemie i świruje.

Niestety Windows 10 ma humory i tyle. :slight_smile:

No jak kobieta… czyli przed aktualizacją, w czasie i po!!!

Nie SPAM-ujcie !!!

Niestety Windows 10 ma humory. Więc mam czekać, aż mu się zachce umożliwić mi zmianę domyślnej przeglądarki?
Najdziwniejsze jest to, że w polu tego plusa nie mogę ustawić dosłownie nic. Nawet Microsoft Edge.

Z forum firefoxa:

  1. Kliknięcie prawym przyciskiem myszy na ikonkę Menu Start i wybranie “Panel sterowania”
  2. Wybranie opcji “Programy”, “Ustaw programy domyślne”
  3. Zaczekanie, aż wczyta mi listę programów (u mnie trwało to ok. 5 min)
  4. Znalezienie i wybranie na liście odpowiedniego programu (np. Firefox)
  5. Kliknięcie “Ustaw ten program jako domyślny”

Tam ludzie się cieszą, że to działa. A gdy nie działa, to win 10 jakiś skopany, albo trefny.
Może to pomoże:

Zrobiłem to wcześniej, ale dla pewności jeszcze raz i tylko Firefox ustawia mi się w Poczta e-mail, a w polu Przeglądarka Sieci Web nadal jest tylko puste miejsce z plusem, jeszcze zainstaluje ten program i ewentualnie edytuje post.

EDIT: Także zainstalowanie programu i zrobienie wszystko tak jak przedstawiłeś nie pomogło. Mam nowy komputer od tygodnia z wbudowanym już Windowsem 10. Problem jest w tym, że w miejsce tego plusa nie moge nic ustawić.

Najpierw testuje się łatwiejsze metody, a potem z programami firm trzecich. Próbowałeś przez panel sterowania ? Zaznaczyć te rozszerzenia obsługiwane dla twojej przeglądarki oraz ustawić przeglądarkę jako domyślna ?

1 polubienie

Owszem próbowałem, nie raz. Problem w tym, że nie mogę żadnej ustawić. Jest tylko taki plusik pod Przeglądarka sieci Web, kiedy go otwieram mam tam tylko Microsoft Edge i sklep, pomijając fakt, że mam firefoxa i google chrome które powinny tam być (ale ich nie ma), zaznaczając Microsoft Edge nic się nie dzieje.

Dałeś zdjęcie. Próbowałeś opcji poniżej ? Ustawienie wg rozszerzeń, wg protokołów i ustaw domyślne ? Ciekawostka dla mnie, to ta, że nie widzi ci żadnych przeglądarek jako przeglądarka web oprócz MS Edge.

Wejdź w ustawienia FF i sprawdź czy możesz wziąść ustaw jako domyślna. Jeżeli dostaniesz sugestię, aby zostawić Edge, to ją odrzuć.

Próbowałem tych poniższych opcji jednak to i tak bez sensu skoro w miejscu tego plusa nie ma żadnych przeglądarek oprócz MS Edge.

Wchodzę w Menu>Opcje>Ustaw jako domyślną i wywala mnie do aplikacji domyślnych, ale nadal nic nie ma.
Nie dostałem sugesti czy chcę używać Edge.

Te drugie przeglądarki, to w wersji instalacyjnej? Najnowsze wersje?
To przeglądarki w wersji x64?

A można jakoś to w ustawieniach sprawdzić?