Problem z ustawieniem harmonogramu Windows

(kamiledi16) #1

Chcę nagrać transmisję internetową. Problem w tym, że program nagrywający, którego używam - Replay Media Catcher - ma jakiś dziwny limit czasowy i wyłącza się po nagraniu ok. 1 godziny i 20 minut. Program sam zaczyna nagrywanie, gdy wykryje transmisję. Wymyśliłem więc, że zrobię na pulpicie skrót do tej strony (PPM - nowy-skrót i tam w adresie docelowym wkleiłem adres strony). Ok - działa. Teraz trzeba, żeby ten skrót sam się uruchomił o konkretnej godzinie, bo nie będzie mnie w domu. Włączyłem więc Windowsowy harmonogram zadań (mam Windows 10), ustawiłem godzinę rozpoczęcia, jako akcje - uruchom program i tam podałem ścieżkę do skrótu. Efekt - w momencie uruchomienia zadania skrót się nie uruchamia, zamiast tego pojawia się tabelka z pytaniem ,Jak chcesz uruchomić ten program?" I tam dopiero muszę wybrać program Google Chrome, żeby się uruchomiło. Gdy na pulpicie klikam na skrót myszką, to automatycznie startuje w Google Chrome, nie rozumiem więc, dlaczego inaczej się dzieje w harmonogramie zadań. Niżej w ustawieniach zadania da się dopisać ,Argumenty (opcjonalnie) i ,Rozpocznij w (opcjonalnie)", próbowałem tam wkleić ścieżkę dostępu do Chroma, ale wtedy zadanie wcale nie chce wystartować. Proszę o pomoc, jak do licha mam to ustawić.

(kamiledi16) #2

Ok, jakoś sobie poradziłem - ustawiłem transmisję jako stronę startową i w harmonogramie zadań ustawiłem włączanie po prostu przeglądarki. Chyba będzie działać. Nie umiem usunąć tematu na forum, więc prośba o skasowanie.

(krystian3w) #3

Zamiast skrótu użyłbym ścieżki z pola “element docelowy” i tą wklejał do nowego zadania w harmonogramie zadań.

Ostatecznie zapisać jako plik *.bat z zawartością tamtego pola z skrótu.

(kamiledi16) #4

Próbowałem, ale chyba nie umiem tego zrobić. No trudno, z tą stroną startową to chyba był dobry pomysł, przetestowałem i chyba zadziała.

(krystian3w) #5

Uruchomił się po wybraniu uruchom jak po określonym czasie.

Nie przeszkadzało nawet już otwarte okno, otwarło się w nowej zakładce ale bez przełączenia - jakby program wymagał przełączenia to lepiej dodać opcje sprawdzania czy przeglądarka jest uruchomiona lub opcje włączenia karty jako aktywnej.

(kamiledi16) #6

Super, działa, dzięki wielkie.