Problem z ustawieniem hasła do WI-FI

Witam!
Mam problem z ustawieniem hasła do WI-FI. Dlaczego opcja za to odpowiedzialna jest wyszarzona i niedostępna?
Screen z panelu routera:

Jak widać, opcja “Security Mode” jest ustawiona na Disabled i nie można jej zmienić. Ktoś coś?

W instrukcji wyczytałem że to może być przez aktywny WPS.

Zabezpieczenie sieci bezprzewodowej za pomocą trybu zabezpieczeń (funkcja aktywna po wcześniejszym wyłączeniu funkcji WPS).

https://d1dmfej9n5lgmh.cloudfront.net/pentagram/files/Downloads/20130515204236/PENTAGRAM_Cerberus_P6362.pdf - strona 28

No ale jak?? Mój drugi router TP-Link’a ma WPS aktywny i zabezpieczenie hasłem również jest
Panel TP-Link’a:

Od kiedy tp-link to pentagram; widać pentagram wie, że WPS jest dziurawe i wymusza jego wyłączenie by ustawić zabezpieczenie sieci np. hasłem w WPA/WPA2.

1 polubienie

OK, udało się.
Zrobiłem tak:
Wyłączyłem WPS
Ustawiłem hasło
Włączyłem WPS z powrotem.
Pytanie tylko, czy ten WPS rzeczywiście teraz działa i podaje hasło po wciśnięciu przycisklu?
Mam ustawione tak:

Musisz przetestować, u mnie działa i np. tak resetuje router (gdy Wi-Fi z hasłem WPA2 nikomu nagle nie działa) jak nie chcę łączyć się po kablu by wejść do panelu (coś się tak zawiesza że wyjęcie z prądu nic nie daje, na szczęście coraz rzadziej).

Tyle, że ja mam obecnie D-Linka i nie miałem styczności z routerami Pentagram.