Problem z ustawieniem kanałów dvb-t

witam

mam problem z ustawieniem kanałów dvb-t. mam telewizor z tunerem dvb-t, nie idzie ustawić kanału dvb-t ze skrzycznego. co źle robię przy ustawianiu? mam antenę siatkową na dworze.

Napisz dokładnie, na czym polega problem.

W Tychach Skrzyczne może nie mieć zasięgu. Proponuję spróbować na innej antenie (np. ATX ze wzmacniaczem lub Yagi strojona na dany kanał też ze wzmacniaczem). Obecnie pewnie próbujesz na antenie szerokopasmowej tzw. siatkowej, która nie jest zbyt dobrą anteną. Sprawdza się ona przy małych odległościach od nadajnika, ale przy większych trzeba stosować duże wzmacniacze, co powoduje problemy.

Dobrze dostroiłeś tuner (powinien być kanał 38)?

Możesz mieć sygnał analogowy ze Skrzycznego, ale nie mieć cyfrowego, bo nadajnk DVB-T jest znacznie słabszy (tylko 500W).

Antena ATX wygląda tak:

atx91.jpg

Wydaje mi się, że w tunerze powinieneś mieć podaną siłę sygnału w postaci paska. Ile % masz sygnału?

wlaczylem odbior cyfrowy, nastepne strojenie reczne i zaczelo szukac, czy to dobrze?

gdzie, to jest?

Tak.

Nie masz w telewizorze (bo o ile pamiętam z wcześniejszego tematu, ty kupiłeś TV z DVB-T) możliwości wpisania numeru kanału, tylko musisz szukać? Podaj model telewizora.

model kdl-26v4500

Dodane 19 kwietnia 2009, o 20:53

czy antena pod dachem(na zewnątrz), ma też związek?