Problem z ustawieniem mikrofonu

Witam wszystkich odwiedzających mój post.

 

 

Na wstępie chciałbym napisać, że wrzucam tutaj temat odnośnie windowsa visty oraz nagrywania wokalu.

Być może to nie jest odpowiedni wątek, ze względu na charakterystykę forum. Jeżeli tak, to chciałbym przeprosić.

Kieruję mną nieodparta chęć rozwiązania problemu, a na innych forach stricte muzycznych nie odnalazłem recepty na mój problem.

 

Zacznę od początku. Jakiś czas temu, zakupiłem interfejs audio usb firmy focusrite. Model Scarlett 2i2. Przy instalacji (sterowników)

postępowałem według instrukcji. Co pierwsze drugie i tak dalej. Później podpiąłem mój interfejs, z delikatną nutką oczekiwania oraz

podniecenia. Wszelkie pozytywne emocje szybko opadły, ponieważ interfejs nagrywa na 1 ściężkę, a dźwięk i jakość nagrania pozostawiają

dużo do życzenia. Co ciekawe interfejs nagrywa na obie ścieżki z dosyć dobrą dynamiką, tylko i wyłącznie wtedy gdy podpinam pod różowe

gniazdko odpowiadające za wejście mikrofonu, słuchwaki wraz z mikrofonem.

 

DODATKOWE INFORMACJE:

 

Jeżeli chodzi o sterowniki to pobrałem je ze strony producenta. Używam mikrofonu pojemnościowego behringer C1.

Rok temu byłem posiadaczem interfejsu USB m audio fastr track II. Co prawda konfiguracja urządzenia była dosyć mozolna.

Trwała na pewno jeden dzień, jednak nie ustawiałem tego sam a mój znajomy. Dzisiaj dzwoniłem do obsługi sklepu i pewien pan

powiedział mi że problem musi wynikać ze złej konfiguracja urządzenia w komputerze.

Moja płyta główna to gigabyte ga p35 ds3l program odpowiadający za dźwięk to Realtek HD Audio, a głośniki są creativa 5.1

 

 

Bardzo proszę o pomoc.