Problem z ustawieniem Netgear'a v2 wnr 1000

Witam,

padł mi ostatnio router tp-link’a, jakiś tam starszy model. Postanowiłem go wymienić na Netgear’a wnr 1000 v2 i wtedy zaczęły się moje problemy.

internet mam z vectry i komputer, na którym zostało postawione połączenie już dawno spoczywa w pokoju…ale wszystko ładnie śmigało po tym samym macu.

Problem teraz w tym, że nijak netgear nie widzi połączenia z internetem - kable wszystko dobrze podłączone - konfiguracja po samym Mac (ip i dns automatycznie pobierane, tak jak dotychczas było w tp-linku) jednak dalej nic.

szukałem jakiś informacji na ten temat, aż nawet pożyczyłem od kumpla tp-linka wr1043nd i po samym Macu ładnie śmiga.

próbowałem wprowadzać dane ręcznie ale wyskakuje błąd bramy…

co najlepsze, że po pierwszym ustawieniu netgear chodził bez zarzutów przez dwa dni…

poradzi ktoś coś?

Zresetuj urządzenie do ustawień fabrycznych, rozumiem że posiadasz łącze kablowe - tak jak pisałeś sklonuj również adres MAC. Wrzuć tutaj zrzut ekranu z polecenia ipconfig , oraz tracert onet.pl

resetowałem i to nie raz. nawet firmware zaktualizowałem i nic…

tak łącze jest kablowe - mac już też klonowałem…

jak pisałem nie mogę się podłączyć bezpośrednio pod modem, bo komp od adresu mac padl dawno :slight_smile:

tp link

zrzuta.jpg

zrzut2w.jpg

netgear

zrzutnetg2.jpg

zrzutnetg.jpg