Problem z ustawieniem Netgear'a v2 wnr 1000

(mich sur) #1

Witam,

padł mi ostatnio router tp-link’a, jakiś tam starszy model. Postanowiłem go wymienić na Netgear’a wnr 1000 v2 i wtedy zaczęły się moje problemy.

internet mam z vectry i komputer, na którym zostało postawione połączenie już dawno spoczywa w pokoju…ale wszystko ładnie śmigało po tym samym macu.

Problem teraz w tym, że nijak netgear nie widzi połączenia z internetem - kable wszystko dobrze podłączone - konfiguracja po samym Mac (ip i dns automatycznie pobierane, tak jak dotychczas było w tp-linku) jednak dalej nic.

szukałem jakiś informacji na ten temat, aż nawet pożyczyłem od kumpla tp-linka wr1043nd i po samym Macu ładnie śmiga.

próbowałem wprowadzać dane ręcznie ale wyskakuje błąd bramy…

co najlepsze, że po pierwszym ustawieniu netgear chodził bez zarzutów przez dwa dni…

poradzi ktoś coś?

(Support) #2

Zresetuj urządzenie do ustawień fabrycznych, rozumiem że posiadasz łącze kablowe - tak jak pisałeś sklonuj również adres MAC. Wrzuć tutaj zrzut ekranu z polecenia ipconfig , oraz tracert onet.pl

(mich sur) #3

resetowałem i to nie raz. nawet firmware zaktualizowałem i nic…

tak łącze jest kablowe - mac już też klonowałem…

jak pisałem nie mogę się podłączyć bezpośrednio pod modem, bo komp od adresu mac padl dawno :slight_smile:

tp link

zrzuta.jpg

zrzut2w.jpg

netgear

zrzutnetg2.jpg

zrzutnetg.jpg