Problem z ustawieniem obrazu na monitorze MAG

(Kam55) #1

Witam, mam problem z ustawieniem obrazu (litery są nieco zniekształcone i po dłuższym użytkowaniu strasznie męczy się wzrok). Monitor TP2053W MAG, Nazwa płyty głównej Gigabyte GA-MA78GM-S2H, Karta graficzna ATI Radeon HD 3200. Ustawienia na monitorze w stylu: faza, jasność, kontrast nic nie pomagają. Jak również zmiana rozdzielczości. Jak na razie pracuję na rodzielczości 1680x1050 z odświeżaniem 60Hz, drugi ekran 800x600. Co mogę zrobić?

(Lukaszk 89) #2

A jak jest na większym odświeżaniu?

(Kam55) #3

Niestety większego odświeżania nie ma :frowning: Ale w LCD chyba nie ma większego znaczenia...? Obawiam się, że to może być problem karty graficznej, co sądzicie?

(Lukaszk 89) #4

A reinstal sterów?

(Kam55) #5

nie pomogło :frowning:

(Lukaszk 89) #6

Jaki masz system?Sprawdzałeś kartę na innym kompie?Podkręcałeś ją?

(Kam55) #7

System XP z serpac 2, karta jest zintegrowana z płytą główną, nie sprawdzałam. Podłączałam inny monitor ta sama sytuacja. Litery nie są wystarczająco ostre, bardzo męczą wzrok.

(Kam55) #8

czy ma ktoś jakiś pomysł?

(Kolmar) #9

Sprawdź kable.

Wgraj wszystkie sterowniki od nowa.

Zastosuj automatyczne ustawienia monitora (niech sam dobierze sobie odpowiednie parametry wyświetlania).

Ustaw typ wyświetlania czcionek na ClearType.

Ściągnij program ClearTweak i ustaw najniższą wartość (najciemniejsze).

(Kam55) #10

Dzięki wielki rokko, jest znacznie lepiej. Ale wydaje mi się, że jest uszkodzona karta graficzna. Ponieważ ten sam model monitora i karty graficznej ma znajomy, i ma perfekcyjny obraz.