Problem z ustawieniem obrazu na monitorze MAG

Witam, mam problem z ustawieniem obrazu (litery są nieco zniekształcone i po dłuższym użytkowaniu strasznie męczy się wzrok). Monitor TP2053W MAG, Nazwa płyty głównej Gigabyte GA-MA78GM-S2H, Karta graficzna ATI Radeon HD 3200. Ustawienia na monitorze w stylu: faza, jasność, kontrast nic nie pomagają. Jak również zmiana rozdzielczości. Jak na razie pracuję na rodzielczości 1680x1050 z odświeżaniem 60Hz, drugi ekran 800x600. Co mogę zrobić?

A jak jest na większym odświeżaniu?

Niestety większego odświeżania nie ma :frowning: Ale w LCD chyba nie ma większego znaczenia…? Obawiam się, że to może być problem karty graficznej, co sądzicie?

A reinstal sterów?

nie pomogło :frowning:

Jaki masz system?Sprawdzałeś kartę na innym kompie?Podkręcałeś ją?

System XP z serpac 2, karta jest zintegrowana z płytą główną, nie sprawdzałam. Podłączałam inny monitor ta sama sytuacja. Litery nie są wystarczająco ostre, bardzo męczą wzrok.

czy ma ktoś jakiś pomysł?

Sprawdź kable.

Wgraj wszystkie sterowniki od nowa.

Zastosuj automatyczne ustawienia monitora (niech sam dobierze sobie odpowiednie parametry wyświetlania).

Ustaw typ wyświetlania czcionek na ClearType.

Ściągnij program ClearTweak i ustaw najniższą wartość (najciemniejsze).

Dzięki wielki rokko, jest znacznie lepiej. Ale wydaje mi się, że jest uszkodzona karta graficzna. Ponieważ ten sam model monitora i karty graficznej ma znajomy, i ma perfekcyjny obraz.