Problem z ustawieniem obrazu na monitorze

Witam. Po zrobieniu formatu mam problem z ustawieniem monitora, mianowicie obraz jest jakby pół okragły i poucinane są strony. Ustawienia przyciskami na monitorze nie pomagają, czy można jakoś inaczej to ustawić, czy może jest to jakiś błąd w ustawieni

A zainstalowałeś stery od grafy i reszte??

Tak karta graficzna jest zainstalowana

A czy tak jest od początku włączenia komputera (ekran POST i początek wczytywania Windy), czy tak się robi po wczytaniu Windowsa??

po wczytaniu windowsa już na samej “tapecie” strony internetu są krzywe takie półokrągłe.

Może ustaw inną rozdzielczość i/lub odświeżanie ekranu.

Jak niepomoże to co napisał matiit , to wywal stery od grafy i zainstaluj najnowsze ze strony producenta grafy.

karina32 , jaki posiadasz monitor ? (ilu calowy, CRT, czy LCD ?)

Jaką posiadasz kartę graficzną ?

Przed instalacją sterowników do karty graficznej zainstalowałaś sterowniki do chipsetu płyty głównej ?

Samsung 17crt

Nazwa monitora ImageQuest Q770

Karta graficzna nVIDIA GeForce4 MX 440

Nie instalowałam chiseptów do płyty głównej , nie wiem skąd wziąść w ewerescie pisze że nazwa płyty głównej nieznana.

Pobierz program Everest Ultimate Edition i w nim sprawdź nazwę płyty głównej.

Pobierz i zainstaluj ForceWare 56.72 (kliknij na >>Primary Download Site<< w okienku International , zaakceptuj licencję i pobierz).

Przed instalacją powyższego sterownika, odinstaluj najpierw poprzedni (START -> Panel sterowania -> Dodaj/Usuń programy -> NVIDIA DISPLAY /usuń/). Dodatkowo użyj programu Driver Cleaner, aby usunąć pozostałości po sterownikach.

Po instalacji powyższego sterownika i ponownym uruchomieniu komputera, zainstaluj koniecznie najnowsze biblioteki DirectX 9.0c (Instrukcja instalacji bibliotek DirectX 9.0c).

Po instalacji powyższego sterownika do karty graficznej ustawisz rozdzielczość monitora: 1024x768 i częstotliwość odświeżania ekranu: 85Hz.

Powyższe sterowniki do karty graficznej zainstalujesz dopiero po instalacji sterowników do chipsetu płyty głównej, jak podasz nazwę płyty głównej.

znalazłam nazwę płyty głównej Chaintech P4X266 Motherboard

Mam nadzieję że nic nie namieszam przy instalacji.

karina32 , najpierw pobierz i zainstaluj ten sterownik do chipsetu płyty głównej. Po instalacji uruchom ponownie komputer.

Następnie zainstaluj sterowniki do karty graficznej według instrukcji w poprzednim poście.

Potem ustawisz rozdzielczość odświeżanie ekranu.

Dzięki za pomoc, udało się i jest już ok.