Problem z ustawieniem pamięci karty graficznej

(Aviene) #1

[problem był już poruszany na tym forum, niestety wątek urwał się w pewnym momencie i sobie nie poradziłam]

Witam. Mam problem ze swoją zintegrowaną karta graficzną. Otóż mam 4GB RAMu, ale z tego co zauważyłam 1631MB z tego jest kompletnie niepotrzebnie pożerane przez moją kartę graficzną. Chodzi mi tutaj o to, że we właściwościach karty graficznej mam na 1631Mb ustawioną udostępniana pamięć systemową.

Przez ilość pochłanianego RAMu nie mogę używać komputera tak jak bym chciała i tak jakby wypadało na 4GB RAMu.

Czytałam w internecie, że te ilość można sobie dowolnie ustawić kołowałam, cudowałam i i tak mi nie wyszło. Wiem, że można tego dokonać w BIOSie, próbowałam - nie da się. W moim BIOSie nie ma w ogóle opcji dotyczących karty graficznej. W ogóle niewiele mogę w nim ustawić. Pełno w nim informacji na które nie można kliknąć.

Pomocy. Jak można zmienić ilość tej udostępnianej pamięci?

Moja karta graficzna:

Mobile Intel® GMA 4500M [dedykowana pamięć wideo 64MB)

(BenderBendingRodriguez) #2

Rozumiem że używasz systemu Vista lub Windows 7? Możesz mi powiedzieć po czym wnosisz że ta karta zabiera Ci tyle pamięci? Ja mam na swoim komputerze 8GB pamięci i Shared System Memory pokazuje mi 3583 MB pamięci co NIE OZNACZA że ta karta zabiera mi tyle pamięci,to TYLKO oznacza że jak karta/system będzie potrzebował to sobie weźmie aż do tej wartości. Nie sądze aby Twoja karta zabierała Ci tą pamięć podczas normalnej pracy.

(darek0107) #3

Rozumię że masz system WINDOWS 64 Bitowy bo jeżeli masz 32 Bitowy to nie obsłużysz 4GB RAMU tylko 3 z kawałkiem. Wkładenie więcej niż 3GB do komputerów z system 32Bit to jest bezsens i chwyt marketingowy.

(Aviene) #4

Mój system to 64-bitowy Windows 7

Wiem to stąd:

grafl.jpg

I chciałabym tą pamięć udostępnianą zmniejszyć o około 1GB. 600MB w zupełności wystarczy :slight_smile:

Aha i jak w menadżerze zadań sprawdzam oczywiście 1GB mam od razu zżarty przez sam pracujący system co też mnie nie cieszy i wolałabym to zmienić pokazuje mi, że mam ilość RAMu nie 4GB a około 3 ;/

(BenderBendingRodriguez) #5

Już Ci powiedziałem moja droga że tyle pamięci system sobie ewentualnie użyje JAK będzie potrzebował. A że zżera 1GB pamięci to często jest w tym również cache czyli pewne często używane pliki, biblioteki itp. ale wzięte do pamięci RAM w celu szybszego dostępu do nich.

Co do 3GB ramu tylko a nie 4GB to może wynikać z ograniczeń płyty głółnej która sobie często rezerwuje trochę pamięci dla urządzeń itp.