Problem z ustawieniem pamięci karty graficznej

[problem był już poruszany na tym forum, niestety wątek urwał się w pewnym momencie i sobie nie poradziłam]

Witam. Mam problem ze swoją zintegrowaną karta graficzną. Otóż mam 4GB RAMu, ale z tego co zauważyłam 1631MB z tego jest kompletnie niepotrzebnie pożerane przez moją kartę graficzną. Chodzi mi tutaj o to, że we właściwościach karty graficznej mam na 1631Mb ustawioną udostępniana pamięć systemową.

Przez ilość pochłanianego RAMu nie mogę używać komputera tak jak bym chciała i tak jakby wypadało na 4GB RAMu.

Czytałam w internecie, że te ilość można sobie dowolnie ustawić kołowałam, cudowałam i i tak mi nie wyszło. Wiem, że można tego dokonać w BIOSie, próbowałam - nie da się. W moim BIOSie nie ma w ogóle opcji dotyczących karty graficznej. W ogóle niewiele mogę w nim ustawić. Pełno w nim informacji na które nie można kliknąć.

Pomocy. Jak można zmienić ilość tej udostępnianej pamięci?

Moja karta graficzna:

Mobile Intel® GMA 4500M [dedykowana pamięć wideo 64MB)

Rozumiem że używasz systemu Vista lub Windows 7? Możesz mi powiedzieć po czym wnosisz że ta karta zabiera Ci tyle pamięci? Ja mam na swoim komputerze 8GB pamięci i Shared System Memory pokazuje mi 3583 MB pamięci co NIE OZNACZA że ta karta zabiera mi tyle pamięci,to TYLKO oznacza że jak karta/system będzie potrzebował to sobie weźmie aż do tej wartości. Nie sądze aby Twoja karta zabierała Ci tą pamięć podczas normalnej pracy.

Rozumię że masz system WINDOWS 64 Bitowy bo jeżeli masz 32 Bitowy to nie obsłużysz 4GB RAMU tylko 3 z kawałkiem. Wkładenie więcej niż 3GB do komputerów z system 32Bit to jest bezsens i chwyt marketingowy.

Mój system to 64-bitowy Windows 7

Wiem to stąd:

grafl.jpg

I chciałabym tą pamięć udostępnianą zmniejszyć o około 1GB. 600MB w zupełności wystarczy :slight_smile:

Aha i jak w menadżerze zadań sprawdzam oczywiście 1GB mam od razu zżarty przez sam pracujący system co też mnie nie cieszy i wolałabym to zmienić pokazuje mi, że mam ilość RAMu nie 4GB a około 3 ;/

Już Ci powiedziałem moja droga że tyle pamięci system sobie ewentualnie użyje JAK będzie potrzebował. A że zżera 1GB pamięci to często jest w tym również cache czyli pewne często używane pliki, biblioteki itp. ale wzięte do pamięci RAM w celu szybszego dostępu do nich.

Co do 3GB ramu tylko a nie 4GB to może wynikać z ograniczeń płyty głółnej która sobie często rezerwuje trochę pamięci dla urządzeń itp.