Problem z ustawieniem routera TP LINK 340G

(nfk) #1

Witam

Potrzebuje pomocy. Posiadam w\w router i zwykłą osiedlową sieć Lan i konfiguruje go za pomocą dołączonej płytki wpisuje wszystko dobrze (ip, brama, dns, maska) i po chwili wszystko działa czyli jest internet na komputerze który jest podłączony do routera i na WiFi czyli na laptopie, problem zaczyna się wtedy kiedy uruchomię ponownie komputer do którego podłączony jest router a mianowicie nie ma internetu jest żółty znak z wykrzyknikiem...

Normalnie zaraz po skonfigurowaniu routera wtedy kiedy nie muszę ponownie uruchomić komputera bo np gdzieś wychodzę jest napisane "Sieć 4 dostęp do internetu" i wszystko działa a jak tylko wyłącze komputer i włącze go od nowa to pisze "sieć 4 brak dostępu do internetu" i pojawia się jakaś nowa sieć "sieć niezidentyfikowana brak dostępu do internetu"

I teraz moje pytanie co się dzieje ? Jak ten problem rozwiązać? To jest mój pierwszy router, miał być prosty w konfiguracji noi niby jest tylko dlaczego nie ma internetu na tym komputerze podłączonym do niego po ponownym uruchomnieniu ?

(MarS) #2

Przecież to nie jest problem z routerem tylko z konfiguracją systemu operacyjnego. Sprawdź właściwości połączenia sieciowego

(nfk) #3

No właśnie też mi się tak wydaje tylko dlaczego to się zmienia po ponownym uruchomieniu komputera?

I drugie pytanie czy router musi pracować non stop? On ma jakąś pamięć ustawień? mogę go np na noc wyłączać?

(MarS) #4

1. Sterowniki do karty sieciowej

2. Ustawienia karty sieciowej

3. Oprogramowanie zarządzające pracą karty sieciowej

(nfk) #5

Ja tego nie rozumiem wszystko jest dobrze skonfigurowane bo zrobiłem to na starszym komputerze z win xp i działa nawet po ponownym uruchomieniu komputera a podłącze go pod stacjonarny komputer z Windowsem 7 i wyskakuje to co pisałem wcześniej "Sieć 4 Brak dostępu do internetu" i jakaś "Sieć nierozpoznana brak dostępu do internetu" już mi ręce opadają co tam jest źle ustawione w systemie Windows 7? Dlaczego coś takiego wyskakuje? Router jest dobrze skonfigurowany i działa wifi na laptopie bo teraz właśnie używam go... Sterowniki od karty sieciowej zainstalowałem od nowa i to samo...

I skąd się bierze ta "Sieć nierozpoznana brak dostępu do internetu" ona jest pod tym "Sieć 4 Brak dostępu do internetu" Pomóżcie

(MarS) #6

Po pierwsze: nie konfiguruje się routera przy pomocy żadnych płyt. Ustawia się wszystko przez przeglądarkę

Po drugie: pytanie czy podłączasz do właściwej karty sieciowej. Sprawdź UWAŻNIE wszystko. Skoro masz brak dostępu to widocznie coś pokiełbasiłeś

(nfk) #7

Ale w tym moim TPLinku jest płyta która ułatwia konfiguracje tzn program wpisuje tylko dane i działa na starym kompie a na nowym z win7 nie...

2: Przecież mam tylko jedną kartę sieciową wbudowaną w płytę główną Gigabyte...

(MarS) #8

Mam dokładnie ten sam router i NIGDY nie używałem jakichkolwiek płyt by cokolwiek konfigurować. Działa z moim Windows 7, XP i XBOX-em 360, Nokią E51 i setką innych urządzeń od strzału i bez jakichkolwiek problemów. Router normalnie skonfigurowany, połączenie sieciowe BEZ ŻADNYCH ustawień, czyli standard - automatyczne uzyskiwanie adresów IP i DNS i działa, bo musi działać. Tutaj nie ma żadnej filozofii. Jeżeli u Ciebie nie działa, a jak sam wcześniej napisałeś, że działa Ci na innym komputerze, więc NA PEWNO nie jest to problem z routerem tylko z ustawieniem Twojego systemu. No chyba, że sobie ustawiłeś dostęp do routera dla konkretnego urządzenia MAC. Zakładka "security" w routerze

Dlatego jeszcze raz ponawiam propozycję UWAŻNEGO przejrzenia WSZELKICH opcji zarówno w ustawieniach routera jak i karty sieciowej oraz połączenia sieciowego

(nfk) #9

Napisz mi co dokładnie trzeba ustawić przez stronę WWW

Podłączam do routera mój kabel Lan, w TCP/ip wszystko jest ustawione na automatycznie, odpalam stronę www i wybrać mam Quick Setup? I dalej Static IP wpisuje i dalej dalej noi jest Finish noi zapisuje wszystko później tylko Wireless Settings i ustawiam hasło dostepu do sieci WEP i to jest wszystko już ? Bo ja tylko to ustawiam.

teraz wytłumaczę dokładnie w czym jest problem:

Router jest dobrze skonfigurowany bo wi fi działa i internet na komputerze stacjonarnym przy pomocy którego był konfigurowany router też jest. problem zaczyna się kiedy odłączam ten komputer stacjonarny a podłączam inny stacjonarny z Windows 7

Podłączam kabel z routera do komputera na którym w ustawieniach połączenia protokół TCP/ip ustawiony jest na Automatycznie:

Wyskakuje że jest internet noi faktycznie jest

i ten internet będzie dopóki nie uruchomię ponownie komputera bo wtedy wyskakuje:

http://imageshack.us/photo/my-images/703/niedziaa.jpg/ Pojawia się wtedy jakaś sieć niezidentyfikowana ????

Teraz biorę i wchodzę w Zmień Ustawienia Karty Sieciowej i biorę wyłącz ona się wyłączy i po chwili włączam ją z powrotem :

http://imageshack.us/photo/my-images/10 ... ciowa.jpg/

I po tym zabiegu Wyskakuje znowu Sieć 4 i jest dostep do internetu normalnie (znów do ponownego wyłączenia komputera bo po tym znów trzeba powtórzyć tą operację)

Może ktoś wie o co w tym wszystkim chodzi? Dlaczego nie łączy się od razu z siecią Sieć 4 tylko pojawia się Sieć 4 i jakaś sieć niezidentyfikowana...

Jak to naprawić?

(MarS) #10

Pytanie tylko dlaczego Ty ustawiasz sieć jako "sieć publiczna" skoro to jest sieć domowa? Proponuję poczytać nieco o profilowaniu sieci w Windows 7. Sam sobie szkodzisz....