Problem z ustawieniem routera TP LINK 340G

Witam

Potrzebuje pomocy. Posiadam w\w router i zwykłą osiedlową sieć Lan i konfiguruje go za pomocą dołączonej płytki wpisuje wszystko dobrze (ip, brama, dns, maska) i po chwili wszystko działa czyli jest internet na komputerze który jest podłączony do routera i na WiFi czyli na laptopie, problem zaczyna się wtedy kiedy uruchomię ponownie komputer do którego podłączony jest router a mianowicie nie ma internetu jest żółty znak z wykrzyknikiem…

Normalnie zaraz po skonfigurowaniu routera wtedy kiedy nie muszę ponownie uruchomić komputera bo np gdzieś wychodzę jest napisane “Sieć 4 dostęp do internetu” i wszystko działa a jak tylko wyłącze komputer i włącze go od nowa to pisze “sieć 4 brak dostępu do internetu” i pojawia się jakaś nowa sieć “sieć niezidentyfikowana brak dostępu do internetu”

I teraz moje pytanie co się dzieje ? Jak ten problem rozwiązać? To jest mój pierwszy router, miał być prosty w konfiguracji noi niby jest tylko dlaczego nie ma internetu na tym komputerze podłączonym do niego po ponownym uruchomnieniu ?

Przecież to nie jest problem z routerem tylko z konfiguracją systemu operacyjnego. Sprawdź właściwości połączenia sieciowego

No właśnie też mi się tak wydaje tylko dlaczego to się zmienia po ponownym uruchomieniu komputera?

I drugie pytanie czy router musi pracować non stop? On ma jakąś pamięć ustawień? mogę go np na noc wyłączać?

  1. Sterowniki do karty sieciowej

  2. Ustawienia karty sieciowej

  3. Oprogramowanie zarządzające pracą karty sieciowej

Ja tego nie rozumiem wszystko jest dobrze skonfigurowane bo zrobiłem to na starszym komputerze z win xp i działa nawet po ponownym uruchomieniu komputera a podłącze go pod stacjonarny komputer z Windowsem 7 i wyskakuje to co pisałem wcześniej “Sieć 4 Brak dostępu do internetu” i jakaś “Sieć nierozpoznana brak dostępu do internetu” już mi ręce opadają co tam jest źle ustawione w systemie Windows 7? Dlaczego coś takiego wyskakuje? Router jest dobrze skonfigurowany i działa wifi na laptopie bo teraz właśnie używam go… Sterowniki od karty sieciowej zainstalowałem od nowa i to samo…

I skąd się bierze ta “Sieć nierozpoznana brak dostępu do internetu” ona jest pod tym “Sieć 4 Brak dostępu do internetu” Pomóżcie

Po pierwsze: nie konfiguruje się routera przy pomocy żadnych płyt. Ustawia się wszystko przez przeglądarkę

Po drugie: pytanie czy podłączasz do właściwej karty sieciowej. Sprawdź UWAŻNIE wszystko. Skoro masz brak dostępu to widocznie coś pokiełbasiłeś

Ale w tym moim TPLinku jest płyta która ułatwia konfiguracje tzn program wpisuje tylko dane i działa na starym kompie a na nowym z win7 nie…

2: Przecież mam tylko jedną kartę sieciową wbudowaną w płytę główną Gigabyte…

Mam dokładnie ten sam router i NIGDY nie używałem jakichkolwiek płyt by cokolwiek konfigurować. Działa z moim Windows 7, XP i XBOX-em 360, Nokią E51 i setką innych urządzeń od strzału i bez jakichkolwiek problemów. Router normalnie skonfigurowany, połączenie sieciowe BEZ ŻADNYCH ustawień, czyli standard - automatyczne uzyskiwanie adresów IP i DNS i działa, bo musi działać. Tutaj nie ma żadnej filozofii. Jeżeli u Ciebie nie działa, a jak sam wcześniej napisałeś, że działa Ci na innym komputerze, więc NA PEWNO nie jest to problem z routerem tylko z ustawieniem Twojego systemu. No chyba, że sobie ustawiłeś dostęp do routera dla konkretnego urządzenia MAC. Zakładka “security” w routerze

Dlatego jeszcze raz ponawiam propozycję UWAŻNEGO przejrzenia WSZELKICH opcji zarówno w ustawieniach routera jak i karty sieciowej oraz połączenia sieciowego

Napisz mi co dokładnie trzeba ustawić przez stronę WWW

Podłączam do routera mój kabel Lan, w TCP/ip wszystko jest ustawione na automatycznie, odpalam stronę www i wybrać mam Quick Setup? I dalej Static IP wpisuje i dalej dalej noi jest Finish noi zapisuje wszystko później tylko Wireless Settings i ustawiam hasło dostepu do sieci WEP i to jest wszystko już ? Bo ja tylko to ustawiam.


teraz wytłumaczę dokładnie w czym jest problem:

Router jest dobrze skonfigurowany bo wi fi działa i internet na komputerze stacjonarnym przy pomocy którego był konfigurowany router też jest. problem zaczyna się kiedy odłączam ten komputer stacjonarny a podłączam inny stacjonarny z Windows 7

Podłączam kabel z routera do komputera na którym w ustawieniach połączenia protokół TCP/ip ustawiony jest na Automatycznie:

Wyskakuje że jest internet noi faktycznie jest

http://imageshack.us/photo/my-images/822/dziaa.jpg/

i ten internet będzie dopóki nie uruchomię ponownie komputera bo wtedy wyskakuje:

http://imageshack.us/photo/my-images/703/niedziaa.jpg/ Pojawia się wtedy jakaś sieć niezidentyfikowana ???

Teraz biorę i wchodzę w Zmień Ustawienia Karty Sieciowej i biorę wyłącz ona się wyłączy i po chwili włączam ją z powrotem :

http://imageshack.us/photo/my-images/10 … ciowa.jpg/

I po tym zabiegu Wyskakuje znowu Sieć 4 i jest dostep do internetu normalnie (znów do ponownego wyłączenia komputera bo po tym znów trzeba powtórzyć tą operację)

http://imageshack.us/photo/my-images/822/dziaa.jpg/

Może ktoś wie o co w tym wszystkim chodzi? Dlaczego nie łączy się od razu z siecią Sieć 4 tylko pojawia się Sieć 4 i jakaś sieć niezidentyfikowana…

Jak to naprawić?

Pytanie tylko dlaczego Ty ustawiasz sieć jako “sieć publiczna” skoro to jest sieć domowa? Proponuję poczytać nieco o profilowaniu sieci w Windows 7. Sam sobie szkodzisz…