Problem z ustawieniem rozdzielczości monitora

Otóż mam pewien dziwny problem z rozdzielczością ekranu który polega na tym że zamiast takiej r. 1366x768 mam 1360x768, co ciekawe nie ma takiej rozdziałki nawet na liście nie obsługiwanych przez monitor, do tego obraz szczególnie na filmach (nawet w 1080p) jakością obrazu bardziej przypomina film w DVD a podobno ekrany LCD niby to cechują się dobrą jakością obrazu.

Czy z tym monitorem jest coś nie tak czy poprostu ten monitor nie należy do “najlepszych” #-o

Monitor to LG E1940(Analog) 18,5`LCD

Nie oczekuj od monitora za ~350zł (w dodatku produkowanego w nowej technologii podświetlenia LED - nowe=droższe) z badziewną matrycą TFT i gniazdem wejściowym D-SUB nadzwyczajnej jakości obrazu :wink: Nadal monitorom kineskopowym dorównują jedynie bardzo drogie matryce, kupujesz tani badziew masz badziewny obraz. Na takim panelu nie masz zbytnio szans na rozróżnienie jakości pomiędzy DVD a BD. Możesz ewentualnie wypróbować różne programy do odtwarzania (każdy inaczej dekoduje i skaluje obraz).

Co do rozdzielczości, dziwne że gdzieś ucieka ci te 6 pikseli. Sterowniki do karty graficznej aktualne?

wersja sterowników to 301.42 a co tych 6px to nie wiem o co chodzi z tym i chyba się nie dowiem… #-o

dark88995 ,

Zapoznaj się z tematem i popraw tytuł tematu na konkretny, mówiący o problemie. W celu dokonania zaleconej korekty proszę użyć przycisku Edytuj przy poście otwierającym ten temat.

Zignorowanie zalecenia będzie skutkowało usunięciem tematu do Kosza.

No to 6 px jest na czarno, ale to chyba żaden problem.

Na tym monitorze pomiędzy 720p a 1080p nie będzie większej różnicy (1280x720 to niewiele mniej niż maksymalna rozdzielczość obrazu).

Niestety zakup wg mnie był chybiony - jedno że mam w pracy jakiegoś LG 21" 1080p o marnej jakości obrazu, a drugie że wolę już stare 1280x1024 na 17" lub 1440x900 (lub 960) na 19" jak miałem na Samsungu. 768 to b.mała wysokość jak na dzisiejsze czasy.

z tymi 6px to glupia sprawa bo firma która robiła ten monitor nie wie jaka jest jego rozdzielczość