Problem z ustawieniem tv Trwam

Witam, próbuje ustawić po zmianie parametrów Trwam, najpierw na tunerze Datcom 1200F-s wczytałem całą bazę od nowa Trwam nie ma, ręcznie jak wpiszę parametry to pokazuje siła 90%, jakość 0% i też nie znajduje. Wymieniłem tuner na radixa i dokładnie to samo, wymieniłem konwerter i też nic to nie dało dalej jest siła 90% jakość 0%. Może Ktoś wie jak to ustawić, bo chyba pozostaje mi tylko ustawienie czaszy, chociaż kanały na innych transponderach wyłapuje i jakość jest w granicach 70-80%.

ustawienia czaszy sprawdz,albo lekko przekręć konwenter sat.,cięzko powiedzieć co jest,jesli jestes pewny ze dobrze wpisałes parametry i odpowiednio wybrałeś polaryzacje pionową lub poziomą H/V.A może pan bóg zablokował ojcowi transponder na satelicie :stuck_out_tongue: za to że kradnie kase od wiernych.pozdrawiam.

na innych transponderach wyłapuje i jakość jest w granicach 70-80%.?-oczywiście ze tak moze byc,bo np inne transpondery są silniejsze i mają lepszy sygnał.

no chyba to drugie bo parametry wpisuje prawidłowo

sprawdz polaryzacje H albo V , jeśli to nie pomoze to tylko regulacja czaszy a to nie jest takie łatwe,musisz byc przytym bardzo delikatny,odkreć lekko śrubki i daj w prawo lub w lewo np 1 cm,pion czaszy zostaw narazie bez regulacji,metoda prób i błędów.

Dzięki, już parę anten ustawiłem jeżeli problem będzie w ustawieniu czaszy to sobie poradzę.

Mam identyczny problem. Jeśli kolega swój problem rozwiązał to proszę o napisanie w jaki sposób.

OT - kosz.