Problem z ustawieniem w background tekstu

Witam

Nie potrafię poradzić sobie z ustaleniem tła obrazka z tekstem. Mianowicie chciałem aby obrazek był pod tekstem w każdej podstronie wiec ustawiłem szerokość i wysokość w css. Jednak teraz jak w piku html piszę tekst przekracza on poza moje tło. Chciałbym je wyregulować by mieściło się w moim backgroundzie. Zmieniając w css wielkość położenia tekstu zmienia się też wielkość obrazka.Proszę o pomoc bo nie wiem jak zrobić by obrazek background miał jedną wartość a tekst na nim inna (tz nie przekraczał tła background) . Proszę o pomoc.Do mojej wypowiedzi wrzucam moją stronę pozdrawiam.

http://www49.zippyshare.com/v/79835064/file.html

Dla takiego tła służą atrybuty background-color i border. Nie wstawia się takiego dużego obrazka, który obciąża sieć.

A jeśli już bardzo się uprzesz na ten obrazek (co jest bardzo bardzo złym pomysłem) to daj jeden div dla ustalenia obrazka i drugi wewnątrz w którym dasz tekst i manipulując wartościami margin, padding (ewentualnie width) ustalisz tekst.

grzelix mógłbyś mi pokazać jak to zrobić by ustawić na jednym divie obrazek a na drugim divie wewnątrz dać tekst który naniesie się na ten obrazek? Próbując samemu nie wychodzi mi nic prócz błędów w kodzie ;/

W tych plikach co wrzuciłeś błąd zauważyłem na podstronie omnie.html. Zmiana wygląda tak że zaraz po

dajesz
I dodajesz w odpowiednim miejscu tag zamykający. W tym przypadku pomiędzy

[/code]


a

.

Wartością padding sterujesz granice tekstu wewnątrz tego diva a ten div wyświetla się na poprzednim który zawiera obrazek jako tło.

Jednak z takim statycznym podejściem niemal przy każdej modyfikacji strony będziesz miał problemy.