Problem z usunięciem avasta

Na samym początku uprzedzam, że jestem raczej zielony w sprawie komputerów.

Tak więc niedawno kupiłem komputer, i chciałem zainstalować avasta. Wszystko przebiegło pomyślnie, tylko jak chce go uruchomić, to nic się nie wyświetla. Ale nie to jest problemem. Zainstalowałem innego antywirusa, wiec chciałem usunąć avasta. W dodaj/usuń programy w ogóle nie mogę go znaleźć, a próby usunięcia folderu z dysku kończą się informacją :

‘Nie masz uprawnień do wykonania tej operacji’

Próbowałem użyć unlockera, ale żadnych procesów nie ma, próbowałem ustawić uprawnienia administratora na ten folder, ale ponownie, pisze, że nie mam uprawnień do tej operacji. Próbowałem także Avast! Uinstall Utility, oczywiście w trybie awaryjnym, ale ten także zawiódł, gdyż za każdym razem gdy już klikam ‘uinstall’, ten zawiesza się i pojawia się informacja o tym, że program przestał działać. Gdy odpalałem go nie w trybie awaryjnym, pisało, że prawdopodobnie włączona jest samoobrona avasta, ale jak to możliwe, przy braku procesów? Liczę, że ktoś będzie miał pomysł jak usunąć ten folder bez formatowania dysku. Z góry dziękuję.

PS. Mój OS to Vista Home Premium SP2.

Nie kombinuj tak z usuwaniem avasta, bo będziesz miał coraz większe problemy. Nie usuwa się ręcznie folderów z programami. To łatwa droga do popsucia systemu. W normalnych okolicznościach avast powinien dać się bezproblemowo odinstalować. Twój nowy komputer to laptop, czy stacjonarny?

Stacjonarny.

Jaki numer tego Avasta?

Ah, zapomnialem dopisac, Avast 6.0 free.

Z twojej wypowiedzi wynika, że najpierw zainstalowałeś innego antywirusa, a dopiero potem chciałeś usunąć avasta. Jeśli tak, to popełniłeś błąd. Najpierw powinien zostać usunięty avast, zrestartowany komputer, a dopiero po tej operacji mogłeś zainstalować innego antywirusa. Trzeba podawać wszystkie szczegóły, bo inaczej nie porozumiemy się.

No to prawda, błąd popełniłem, w ale przy wyłączonym moim dotychczasowym antywirusie (Comodo 4.0) dalej nie moge usunac tego folderu.

Można usunąć Comodo 4.0, a potem zainstalować Avasta 6.0. Usunąć Avasta i zainstalować Comodo :slight_smile: No chyba że Comodo to płatny antywirus.

No spróbuj tak zrobić, jak pisze CZARNY15. Odinstaluj Comodo, zrestartuj komputer, zainstaluj ponownie avasta, restart, potem spróbuj odinstalować avasta i restart. Nie jestem pewien, czy to się powiedzie, bo robiłeś już jakieś operacje na avaście i jego plikach, ale spróbuj. Komputera tym nie popsujesz.

Dodane 03.07.2011 (N) 0:26

Ewentualnie, jak się nie uda, to zajrzyj do punktów przywracania systemu i zobacz, czy nie ma jakiegoś punktu przywracania, utworzonego przez system, sprzed instalacji comodo, ale po zainstalowaniu po raz pierwszy avasta.

aswclear6.exe

Ja mam podobny problem z( Avastem5) idealnie tak samo się zachowuje jak u przedmówcy tylko ja chcę go usunąć dla tego że chcę nowszego zainstalować(Avast6)natomiast w opcji(konserwacja jest aktualizacja ale nic nie działa tam jest skala ale nie reaguje na kliknięcie jej.czy trzeba koniecznie usunąć ten avast5?czy można inaczej?dać nowszy(Avast6)zaznaczam że też jestem zielonym listkiem w sprawach kompa.Pozdrawiam! !!

może się przyda

http://www.dobreprogramy.pl/AppRemover, … 14604.html

Dzięki pocieszyłeś mnie bo mi to wszystko ustawiał kuzyn ale go niema(ja to mówię jeden lekarz wystarczy)ja Avasta też mam od początku i nie narzekam tylko z tym wznowieniem się trochę obawiam!Pozdrawiam!

Witam ja mam problem z avastem 6 free otóż zrobiłem przywracanie systemu bo miałem problem ze realtek i co mojemu z dziwieniu programy jak Aimp czy winamp normalnie odtwarzał dzwięki a jak otwierałem strony internetowe to nie byłu żadnego dzwięku nawet klikania myszki nie mogłem sobie z tym poradzić wiec przywróciłem system i po restarcie komputera avast wogle nie działa osłony nie działają i komunikat jest że program avast został wyłonczony i nie mogę go uruchomic wychodzi błod nawet nie mogę go odinstalować kompletnie nic chodzi o system windows xp komputer stacjonarny proszę o pomoc jak go usunąć lub naprawić

To jakaś abstrakcja

avast to avast co prawda w start > wszystkie programy > Avast > ? uinstall tu nie znajdziesz

ale mój komp > dodaj/usuń programy > owszem jest i można odinstalować

początkującym zdecydowanie odradzam

  • czasami w ciężkich przypadkach urzywam combofix i CFScript.txt

i nie pisać mi tu o szkodliwości bo http://w387.wrzuta.pl/obraz/7n5ZHkpNTXr/cmd i nadal śmiga jak marzenie

po prostu odradzam to niedoświadczonym urzytkownikom

//Chciałam zwrócić uwagę,że najnowszy Avast! Free Antivirus jest w wersji 7 ,o czym pragnę poinformować powyższych użytkowników//

Tutaj można pobrać najnowszą wersję:

http://www.dobreprogramy.pl/avast-Free- … 13266.html

Darmowy program do odinstalowania avasta http://www.eprogramy.net/eprogramy/program/5508