Problem z usunięciem folderów z pulpitu (pustych)


(Leex Nx) #1

Witam

Od nie dawna mam taki problem. Ściągałem różne rzeczy z neta (m. in. grę Ninjah z http://www.dobreprogramy.pl) i zostały po nich foldery na pulpicie. Gdy próbuję je usunąć wyświetla mi się taki komunikat

beztytuuzx9.jpg

Nie mogę przez to usunąć kilku pustych folderów z pulpitu. Uruchamiałem ponownie komputer, skanowałem dyski check diskiem. Posiadam Windows XP SP2. Nie wiem co zrobić. Mogę tylko zmienić nazwę tych folderów. Przenieść ani usunąć nie mogę :/. Proszę o pomoc...


(Persifall) #2

Spróbuj wywalić katalogi za pomocą KillBox lub Unlocker


(Leex Nx) #3

Program Unlocker usunął wskazane pliki. A czym mogło być spowodowane nagłe zablokowanie tych kilku pustych folderów? I czy to się nie powtórzy? jednak nadal nie mogę usuwać innych folderów normalnie. Jest ich wiele. Między innymi te z Menu Start... Mogę je tylko do kosza przenieść a tam znów tamten komunikat się pojawia. Problem się powtórzył... Teraz pobrałem program z http://www.dobreprogramy.pl i znów nie mogę go usunąć. Coś chyba musi to powodować? a to bez sensu żebym musiał wszystko unlockerem usuwać. PROSZĘ O POMOC


(Persifall) #4

Może to pomoże - "Mogą wystąpić problemy z usunięciem pliku, jeśli jest uszkodzony system plików. W celu rozwiązania tego problemu należy uruchomić narzędzie Chkdsk na uszkodzonym woluminie i naprawić wszelkie błędy" Wybacz, nie doczytałem, mój błąd.Trochę pogrzebałem w pomocy Microsoft, proszę - http://support.microsoft.com/kb/320081/pl


(Leex Nx) #5

Niestety ale już wcześniej pisałem że już używałem narzędzia chkdisk. Znalazło kilka błędów i je naprawiło. Jednak problem pozostał... :frowning:


(Irekxara) #6

witaj, próbowałeś w awaryjnym usuwać ??


(Leex Nx) #7

No ale co to da skoro co jakiś nowy folder mi się pojawi to nie mogę go usunąć? To co mam wszystko w awaryjnym usuwać??


(Irekxara) #8

Leex masz problem z ich usuwaniem ? czy powstawaniem nowych . . .

To jest ważne !!


(Leex Nx) #9

Nie mogę USUNĄĆ folderów w których coś wcześniej było... Poprostu jest kupa folderów których nie mogę normalnie usunąć. A co jakiś czas kilka nowych się pojawia :/.


(Irekxara) #10

Dziwna sytuacja żeby foldery same powstawały ot tak sobie :?

Być może masz jakiś "syf" w komputerze , co do usuwania to dostałeś rady jak ,ale że one same powstają to ja wysiadam :expressionless:

Niektóre gry tworzą sobie foldery ażeby zachowywać w nich np. konfiguracje graczy skoro masz grę wiec nie usuwaj folderu z nią związaną i to wszystko. . .


(Leex Nx) #11

Nie nie, czekaj. Nie zrozumiałeś mnie. Powstają wciąż nowe foldery których nie da się usunąć czyli foldery stają się nie do usunięcia. Sorki że tak nie dokładnie napisałem. system skanowałem programem Nod32 2.7 oraz Windows Defender. Nod nic nie znalazł a Windows defender znalazł jednego syfka i rzekomo usunął. Po prostu co raz więcej mam folderów nie do usunięcia :frowning:


(Irekxara) #12

Leex skorzystaj z tego działu

:arrow: viewforum.php?f=16

po przeczytaniu dwóch pierwszych sticky_read_locked.gif


(Dareks8) #13

Włącz pokazywanie ukrytych plików. Jeżeli w tych katalogach jest plik thumbs.db to to jest to. Po ich usunięciu nie będzie problemu z usunięciem katalogów. Trzeba wyłączyć buforowanie miniatur i wyszukać wyszukiwarką na dysku wszystkie te pliczki i je usunąć.

http://www.tweaks.pl/czytaj,thumbs.db..,98.html


(Leex Nx) #14

Po włączeniu pokazywania ukrytych plików nadal nic nie ma w tych folderach... Czyli to nie to.


(Leex Nx) #15

Tutaj znajduje się nagranie przedstawiające próbę usunięcia tego folderu...

http://pl.youtube.com/watch?v=yxJqN1MozXk


(Leex Nx) #16

Zrobię formata bo nic innego chyba mi nie pozostało. Dzięki i pozdrawiam


(Leex Nx) #17

Jestem po formacie... Temat można zamknąć. Nie wiem co powodowało te komplikacje. Dzięki i pozdrawiam