Problem z usunięciem pliku (uszkodzony plik)

Przeszukałem inne fora i znalazłem jak ktoś miał identyczny problem do mojego i usuną ten plik Hirens.BootCD i tutaj czy ktoś wie jak usunąć te pliki tym programem ?

Uruchom cmd.exe jako administrator.
Wpisz i zatwierdź enterem: chkdsk c: /f
Zatwierdź sprawdzanie przy następnym uruchomieniu komputera.

nie działa mam link do pobrania tego programu : http://www.hirensbootcd.org/download/ jak usunąć te pliki tym programem może Bogdan_G wiesz ?

Hirens jest już stary nie wiadomo, czy Ci wystartuje.
Ściągnij dowolnego Linuxa i spod niego usuń.

Domker opiszesz krok po kroku ja to zrobic ?

Wpierw napisz, co widzisz po otwarciu tego folderu logs. Pliki .log można otwierać w notatniku, przenosić, czy usuwać. Bez uszkodzenia systemu plików nie da się usunąć niektórych plików systemowych, nawet hiremsem.

Pobierz sobie ISO Ubuntu:
http://releases.ubuntu.com/16.10/ubuntu-16.10-desktop-amd64.iso

Możesz nagrać obraz na DVD (jeżeli masz nagrywarkę) lub
na pendrive.
W drugim przypadku pobierz sobie program Rufus:
https://rufus.akeo.ie/downloads/rufus-2.12p.exe

Podłącz pendrive (uwaga dane na nim zostaną usunięte!) i uruchom Rufus.
Wybierz opcję “Obraz ISO” i wskaż mu pobrany obraz Ubuntu, a następnie kliknij start.
Program przygotuje Ci bootowalny pendrive z systemem Ubuntu.
Podczas uruchamiania komputera wciskaj F8 (w zależności od płyty głównej) - chodzi o listę szybkiego bootowania, żeby wywołać. (lub przestaw w BIOS kolejność bootowania, aby pendrive pierwszy startował).
Jak uruchomisz Ubuntu to wejdź do katalogu domowego i po lewej stronie będziesz miał partycje - znajdź tą gdzie jest ten plik folder do usunięcia i po prostu go usuń.

Błąd który masz jest wywołany niedozwolonym znakiem w nazwie folderu, a mianowicie kropką.
" **.**minecraft " - takie coś Windows niestety nie toleruje i w przeciwieństwie do systemu Linux nie jest w stanie ruszyć.
Jeżeli zmienisz nazwę na “minecraft” (bez kropki) (spod Linuxa to Windows będzie w stanie już usunąć)
EDIT:
Folder “.minecraft” będzie ukryty, ponieważ domyślnie w systemie Linux katalogi z kropką z przodu są ukrywane. Będziesz musiał dodatkowo wcisnąć Ctrl+H lub “Widok” > “Wyświetlanie ukrytych plików”, aby katalog się ukazał. :slight_smile:

W ogólne nie mogę włączyć pliku logs odrazu pisze ze jest uszkodzony lub nie czytelny a otworzyc go za pomocą notatnika ani niczego innego nie można

Mam kolejny taki plik który jest uszkodzony i nieczytelny i nie mogę go usunąć tym razem nie folder ale plik
nie wiem jak ale muszę usunąć te 2 pliki ponieważ 2 gry nie działają przez nie poprawnie. Domker dzięki że napisałeś ale nie sądzę że sobie z tym poradzę , inny wypadek to muszę oddać laptopa do całkowitego formatu ;/ Czy to może być spowodowane jakimś wirusem na komputerze ?

Wirusem raczej nie. Folder z niedozwoloną nazwą najprawdopodobniej utworzył Ci instalator Minecrafta wykonany w Javie.
Normalnie takiego folderu nie można utworzyć, bo wywali Ci komunikat, że znaki “blebleble” są niedozwolone.

Jeżeli niedozwolony znak jest w nazwie folderu to tym bardziej nic z plikami znajdującymi w nim nic nie zrobisz. (a także z klikami znajdującymi się w podfolderach)

Format to raczej grubo przesadzony będzie.

Jak pisałem najłatwiej jest uruchomić dowolnego Linuxa z płytki lub USB i usunąć lub zmienić nazwę folderu z niedozwolonym znakiem.
Wszystko jest moim zdaniem proste - uruchamiasz Linux z USB/płytki i reszta to samo wyklikanie jak w Windows.

Jeżeli masz w laptopie nagrywarkę to najłatwiej nagrać obraz ISO na DVD i odpalić Linux z płytki.
Obraz ISO możesz nagrać np. tym programem:

Jeżeli stwierdzisz, że sam nie potrafisz to zabierz lapka do kogoś, kto będzie potrafił to zrobić.

Jaka musi być ta płyta i co w tym programie trzeba zaznaczyć ?
Domker

Zwykła DVD-R.
Klikasz Open, wskazujesz obraz ISO i klikasz “Burn” i płytka się nagrywa.

1 polubienie

a może coś na tej płycie być ? jakieś pliki ? Domker

Nie, bo obraz ISO jest przenoszony 1:1 na płytkę.

Czyli jak usnę wszystko z płytki to będzie git ? tylko kolejne pytanie jak się usuwa z płyty :confused: Domker a jak nie to jutro zakupię płytkę :wink:

DVD-R jest jednokrotnego zapisu - nie sformatujesz jej.