Problem z usunięciem pliku (uszkodzony plik)


(wiwi1199) #1

Plik z tego co mi pisze jest uszkodzony i nie mogę go usunąć. Przy próbie usunięcia piszę to:

System operacyjny: 64 bit system
Procesor: Intel® Core™ i3 CPU M380 @ 2.53GHz 2.53 Ghz
RAM: 4gb
Karta Graficzna: Intel® HD Graphics


(hokisho) #2

Sprawdź ten program Unlocker


(darek719) #3

@wiwi1199 Popraw tytuł wątku tak, by mówił konkretnie o problemie. Dobrze dobrany tytuł wstępnie informuje o tym, czego dotyczy Twój problem. Jednocześnie pozwala zaoszczędzić czas innym użytkownikom forum. Tym sposobem zwiększasz swoje szanse na szybkie rozwiązanie problemu. Ponadto w poście zawrzyj więcej informacji, np. wskaż system operacyjny itp. Pozdrawiam.


(wiwi1199) #4

sprawdzałem i nic także killbox


(czarnylas) #6

Odpal z płyty http://www.dobreprogramy.pl/Kaspersky-Rescue-Disk,Program,Windows,12771.html myślę że uda się rozwiązać problem


(Semtex) #7

Inna opcja to przejęcie pliku/folderu na “własność” : https://technet.microsoft.com/pl-pl/library/cc753659(v=ws.11).aspx
Uruchamiasz OS w trybie awaryjnym-> zaznaczasz myszą -> shift del i tyle :slight_smile:


(wiwi1199) #8

co to znaczy to OS sorry jestem nowy :wink:


(Bogdan_G) #9

Folderu używa jakiś proces. Dlatego nie da się usunąć siłowo. Można uszkodzić system, a unlocker ma trojana.
Pobierz opened files view x64 i do niego spolszczenie. Po wypalkowaniu zawartość spolszczenia wklejasz do folderu programu. Razem to ok 100KB. Usuwasz zipy i folder spolszczenia. http://www.nirsoft.net/utils/opened_files_view.html
Po uruchomieniu programu w opcjach zaznacz - “Pokaż otwarte foldery”. Wyszukujesz po nazwie ten Twój folder. Zaznaczasz go. Z prawego przycisku myszy wybierasz - “Zamknij wybrane uchwyty plików”. Tyle. Po chwili Twój folder zniknie, bo program pokazuje tylko te pliki i foldery,które są aktualnie otwarte przez procesy.
Następnie wchodzisz w lokalizację tego folderu i usuwasz normalnie do kosza. Potem z kosza i tyle. Pamiętaj tylko usunąć punkty przywracania, żebyś nawet szczątków nie przywrócił tego, co usuniesz. Po prosty tworzysz nowy punkt przywracania, a w ccleaner usuwasz poprzednie.


(InformatykPiotr) #10

OS czyli inaczej system.


(wiwi1199) #11

dzięki


(Bogdan_G) #13

Napisz, co robiłeś i dlaczego uparłeś się na zapisy stanu gry. Za jakieś próby modyfikacji nikt nie będzie odpowiadał na tym forum.
Są jeszcze inne sposoby usuwania plików. Ale pisz dokładnie, o co chodzi.


(wiwi1199) #14

dobra dodałem folder do biblioteki i znalazło mi go i teraz robię dalej to co mi napisałeś :slight_smile:


(wiwi1199) #15

nic z tego dalej nie chodzi i nie da się usunąć zrobiłem to co mi napisałeś Bogdan_G


(Bogdan_G) #16

Konkretnie uparty plik można usuwać małym programem max delete. Działa na XP vista i win7, wyżej nie. http://www.programosy.pl/program,max-delete.html

Druga metoda, to wejść w tryb awaryjny bez dostępu do neta i usunąć.


(wiwi1199) #17

1 metoda nie działa gdy chcę dodać ten plik do max-delete nie chce go do niego dodać i pisze ze jest uszkodzony i nieczytelny i tutaj pytanie opiszesz mi krok po kroku jak zrobić to z drugą metodą ?


(Bogdan_G) #18

Zwykle, to podczas uruchomienia klika się F8 i wchodzi do trybu awaryjnego.
Albo pobiera się program portable, z którego nie radzę korzystać, ale w w oknie ma przycisk reboot to safe mode i wystarczy kliknąć, żeby znaleźć się w trybie awaryjnym. http://www.dobreprogramy.pl/Tweaking.com-Windows-Repair,Program,Windows,56702.html
Tam masz z linka bezpośredniego wersje portable.

Na DP jeszcze nie zaktualizowali screenów do tego programu. Olali zgłoszenie w połowie stycznia…


(wiwi1199) #19

no także nie da się usunąć tego pliku nawet w trybie awaryjnym nie mam pojęcia co jeszcze mogę zrobić ;/


(Bogdan_G) #20

Odinstaluj minecrafta. Potem upewnisz się, czy nie pozostało co do usunięcia (pozostałości w systemowych folderach ustawień). Potem ponownie zainstalujesz, chyba, że gra jakaś trefna, to ponownie nie instaluj.

Właściwie, to trzeba było zacząć na samym początku, dlaczego i w jaki sposób nastąpiły uszkodzenia i co było robione, żeby było tylko gorzej.


(wiwi1199) #21

nie wiem czy może to nie być problem javy ponieważ nie wiem czemu miałem zainstalowaną 32 bit a mam 64 system no i zainstalowałem 64 bit jave i na drugi dzień odpalam minecrafta i nie chciało mi w ogóle w niego wejść więc postanowiłem usunąć całego minecrafta i usunąłem wszystkie pliki oprócz jednego właśnie tego logs. Spróbuję odistalować jave i usunąć ten folder bez javy.


(sensu) #22

Hmm, a może to jest w jakimś bad sectorze?