Problem z usunięciem programów w Win 7

Doskonale rozumiem, że to oprogramowanie jest już mało wykorzystywane, ale posiadam w swoim garażu dosyć wiekowy sprzęt, który działa i nie zamierzam go narazie zmieniać. Niestety nie wiem czemu, nie mogę usunąć starych programów (normalnie robię w panelu sterowania usuń program, czekam na informację, komputer się resetuje, włączam a on dalej jest). Może ktoś wie gdzie leży tego przyczyna?

Jak masz jakiś komputer po „uczelni” np. ze podstawówki, biblioteki miejskiej/wiejskiej to może on być w trybie przywracania stanu po restarcie i musisz najpierw wyłączyć program co przywracania i wtedy odinstalowywać co chcesz.

Przykładowo możesz szukać w systemie śladow:

Innym powodem może być infekcja o jakiej zapomniałeś i zatajając nazwę i ikonę programu robisz sobie krzywdę, jak podłączysz go do internetu. Wtedy trzeba rozważyć wyleczenie z infekcji lub reinstalację Windows 7 z rozwazeniem odcięcia go od sieci.

@BigosAmigos slrobuj użyć Revo Uninstaller. Albo tak, jak pisał @krystian3w infekcja.

Jak ma program cofający zniszczenia to i Revo może klęknąć jak on usuwa tylko np. Firefox zamiast zakamuflowanego „Reboot Restore Rx”.

Normalnie posiadam komputer bezpośrednio kupiony od nowości w sklepie ponad 16 lat temu :wink: Ja wiem, że on już jest wiekowy, ale działa i nie zamierzam go zmieniać bo skoro działa to po co zastąpić go czymś z leasingu czy jest jakieś oprogramowanie które mógłbym wykorzystać w tym zakresie? Coś do czyszczenia dysku, ale też coś co mu mocno nie zaszkodzi :wink:

Wgrałeś syf, to reistalacja Windowsa. Win7 w 2024 roku moim zdaniem jest niezbyt bezpieczny. Już lepszy Linux no i bezpieczniejszy od Win7 - na pewno.

Masz pewnie rację, zatem czeka mnie chyba przeskok na Linuxa, no nic dzięki za wszystkie informację, czas oraz rady których mi udzieliliście.

Nie koniecznie musisz przechodzić na Linuxa. Moim zdaniem dobrym pomysłem będzie reinstalacja Windowsa, choć ten Win7 w 2024 jest groźny. Łatwo o jakieś zagrożenie prywatności i utratę danych, a nawet kasy.
.
Sprzęt też mógłbyś wymienić. Kto używa na co dzień kompa z przed 16 lat? No chyba nikt. Podejścieasz trochę głupie według mnie.

Stoi sobie w garażu, mam na nim zgrany wyłącznie program do diagnozy auta, i kilka innych starych których nie mogę usunąć, chyba zrobię tak jak mówisz reinstalację a czy jest groźny? Ja akurat się nie logowałem na nim nigdy gdy idzie o konta bankowe :wink:

Spróbuj tym, mnie nigdy nie zawiódł. To jest bez instalacji (portable)
https://portable.info.pl/geek-uninstaller-portable/

Zachowaj takie przemyślenia dla siebie i nie strasz innych. Nie wiesz do czego służy ten sprzęt więc daruj sobie tekst o głupim podejściu kogoś.

Oj, to spoko, przepraszam @BigosAmigos :open_mouth:
Keśli jest nie podłączony do Internetu, to spoko. Sam znam YouTuberów na przykład, którzy się bawią Win98, Voodoo 3 od 3DFX, Pentium’y, Semprom’y WinXP itd.