Problem z usunieciem programu. Problem z odpaleniem przeglądarki


(QoLCzyk__) #1

Witam. Mam problem z usunięciem programu z mojego komputera. Rzecz jasna, wchodzę w panel sterowania i odinstaluj program. Programy usuwają się z listy ale problem w tym że nie usuwają się z komputera...i mogę dalej na nich pracować ( ??? ) Magia...wiecie może jak sobie z tym poradzić ?

 

Drugim problemem jest działanie przeglądarki www, w szczególności OPERA. Często się nie odpala a po dłuższej pracy na niej zacina się, i już nie otwiera żadnych stron. Bardzo proszę was o pomoc. Z góry dziękuję :slight_smile:


(Szymad) #2

Uno - sprawdziłeś pod kątem niechcianego oprogramowania - reklamiarzy, wirusów, szpiegów?


(QoLCzyk__) #3

Tak. Używam Antywirusa McAfee LiveSafe bo był od razu zainstalowany przez firmę TOSHIBA. Po skanowaniu nic nie wykrywa ale dzisiaj np wyskoczyło mi okienko o koniu trojańskim i że plik zostanie poddany kwarantannie. Chciałem zmienić antywirusa na avast ale ten nie chcę właśnie się usunąć z mojego komputera.


(Bogdan_G) #4

Usunie się, usunie. Tylko trzeba znaleźć procesy mcafee i zamknąć w menadżerze zadań. Tak samo trzeba sprawdzić, czy jest ten mcafee w usługach. Jakby był, to wyłączyć usługę. Jakby był w autostarcie updater tego av, to też trzeba wyłączyć. Potem trzeba normalnie odinstalować. Najlepiej, to malutkim programikiem WPU. Gdy taki zaznaczony dalej nie chce być odinstalowany, to programik na opcję odinstalowania brutalnego. Wtedy odinstaluje. Gdyby WPU prosił o restart, to kliknąć na Nie. Następnie program usunie dużo pozostałości. http://portable.info.pl/wise-program-uninstaller-portable/

 

Potem należy poszukać pozostałości w systemie, te ukryte chronione, rozszerzenia i ukryte pliki i foldery. Odpowiednio trzeba ustawić w opcjach folderów. Co do usuwania wpisów w rejestrze, to stosuje się program regseeker. W wyszukaj w rejestrze wpisuje się mcafee i z opcji na dole wybiera się zaznaczenie wszystkiego, potem wybiera akcję - Usuń zaznaczone. http://portable.info.pl/regseeker-portable/

 

Po tym zabiegu, nie będzie mcafee w systemie, ale pamiętaj, że będzie on we wszystkich punktach przywracania. Dlatego trzeba utworzyć nowy punkt przywracania, a wszystkie poprzednie usunąć.

 

Podałem programy dla windows 8. Z uwagi na to, że Wise Program Uninstaller portable jest czyściutki i sprawdzony dokładnie, a do wersji instalacyjnej skaner 9-lab przyczepił się kiedyś, że jest w nim zaszyfrowany plik dużego ryzyka, dlatego podałem wersje czyste i bezpieczne.


(Atis) #5

Pobierz i uruchom MCPR.exe:

http://service.mcafee.com/FAQDocument.aspx?id=TS101331

http://download.mcafee.com/products/licensed/cust_support_patches/MCPR.exe