Problem z usunięciem Sophos Anti-Virus i pliki CPI

Witam!

Mam problem!Posiadam Vistę,zaczęłem czyścić dyski na kompie i napotkałem jedną ciekawostkę i problem.

Ciekawostka to to że na dysku gdzie mam zainstalowanego Wina,w program files,mam folder o nazwie “NLS”.W nim znajdują się Pliki formatu CPI,Np:1361.CPI.Mają wielkość do 100kb.Co najdziwniejsze wszystkie powstały 2008-03-03 04:17,więc w godzinie,kiedy komp zawsze jest wyłączony.Kasować to czy nie?

Proble to to,że kiedyś kupiłem antyvirus o nazwie:“Sophos-antivirus”,totalne badziewie.Zainstalowałem Avasta i chciałem ten nieużytek zdeinstalować,podczas deinstalacji wyskoczył mi tekst:"Nie masz uprawnień do tego"czy jakoś tak.To dziwne,bo jestem administratorem.Jeszcze dziwniejsze jest to,że nie odpale go od początku,ale jak prawym kliknę na plik to jest “Scan by Sophos”.Próbowałem go skasować tak po prostu i też mi się wyświetla "Nie masz uprawnień do tego.Co z tym zrobić?Jak skasować?

Czyli, kasować tamte pliki CPi i co zrobić z tym badziewiem antyvirusowym?

striker994 ,

Poczytaj - Konkretne tematy… ze zwróceniem szczególnej uwagi na pierwszy post. Proszę poprawić tytuł tematu na konkretny, mówiący o problemie. W celu dokonania zaleconej korekty - proszę użyć przycisku ac7a4cd89050aa6e.gif

No zmieniłem.Pasuje,Agaton’ie?

striker994 , włącz UAC. Jesteś na koncie Administratora, czy na koncie użytkownika uprzywilejowanego (Power user) ??

jestem administratorem,czyli posiadam konto z uprawnieniami admina,no jestem Power User.Jak siora np.chce cos zaladowac to ja haslo swoje musze podawac,co to UAC?

striker994 czyli nie jesteś typowym Adminem, w takim razie ściągnij programik Sunrise Vista Konfigurator i w porgramie zaznacz opcję "Umożliwiaj dostęp do konta Administrator…), następnie zaloguj się na to konto i spod niego dokonaj deinstalacji programu. Zakładam, że konto Admina hasła nie posiada lub je znasz.

Po zainstalowaniu Visty była konfiguracja kont użytkownika,były 2 kategorie Administrator i użytkownik.Admin może robić co zeche,a zwykły użytkownik musi prosić go o pozwolenie.Moja siora ma zwykłe konto i u niej trzeba wpisać hasło admina przed instalacją byle czego.Ja musze jej dać jednym słowem zezwolenie.Jakoś dziwnie bo na moim kompie jest dwóch adminów-Ja i tata.Obaj nie możemy tego skasować.Rokko-Masz Vistę?Otwierając Start na samej jego górze masz zdjęcie swojego konta.kliknij w nie.Otworzy się okno dotyczące twojego konta.Będzie tam Zmieńhasło itd.Pod zmianą nazwy konta Masz "Zmieńtyp konta"wejdź w to i ujrzysz-Użytkownik standardowy i Administrator.Ja mam administrator i masz pod nim opis:"Administratorzy mają pełen dostęp do komputera i mogą wprowadzać wszystkie żądane zmiany…"Więc chyba Się Mylisz Rokko

Może spróbuj w trybie awaryjnym to usunąć. Albo normalnie programem do deinstalacji takim jak np smarty uninstaler (Bez problemu radzi sobie ze wszystkimi aplikacjami, nawet tymi z rzekomym brakiem dostępu, wiem z doświadczenia).

Proponowałabym dodatkowo usunąć program z rejestru:

Start=>Uruchom=>regedit=>[HKEY_LOCAL_MACHINE]=>Software i tam szukaj tego antywira. Możesz to zrobić też w trybie awaryjnym.

Ewentualnie sprawdz czy rzadne procesy tego antywira się nie uruchamiają, podczas startu, w Menadżerze Zadań.

Proponuje wejść również w Start=>Uruchom=>msconfig=>uruchamianie=> sprawdz czy ten antywirus nie uruchamia się ze startem, jeśli tak to odchacz kratkę, zatwierdź i na wyskakujące okno odpowiedz że zgadzasz sie na restart.

mam nadzieję że coś pomogło.

striker994 , w przeciwieństwie do staruszka XP, na Viście może być tylko jeden “pełny” Admin, któremu wolno wszystko, a inne konta to zwykli użytkownicy (standard users, power users itp.). Jeżeli jesteś na koncie “Administrator” to posiadasz pełne uprawnienia do manipulowania zaawansowanymi opcjami systemu, więc Twoje objawy są typowe dla ograniczonego konta.

Pokazywanie konta Admina na ekranie powitalnym możesz jeszcze uzyskać za pomocą:

Start -> Uruchom -> cmd

net user Administrator /Active:yes

Mogę tylko powiedzieć, że nie ma ludzi nieomylnych. W tym przypadku gdybyś był na koncie Administrator to na pewno nie miał byś problemu w usunięciu czegokolwiek z systemu.

Przeczytaj o deinstalacji http://www.experts-exchange.com/OS/Misc … 47017.html

W razie problemów po deinstalacji do diagnostyki użyj program Autoruns (identyfikacja procesów/usług powiązanych z tą aplikacją).