Problem z usunięciem starego systemu

Mam dwa Windows’y XP Profesional zainstalowane jeden na drugim Chce usunąć stary (wadliwy) i nie wiem jak to zrobić:/ Kto pomoże?? PROSZE

W panelu sterowania->system->zaawansowane->uruchamianie i odzyskiwanie->ustawienia->edytuj

Daj na forum zawartość pliku boot.ini, który się otworzy.

I powiedz, który system chcesz usunąć (dolny, górny).

[boot loader]

timeout=30

default=multi(0)disk(0)rdisk(0)partition(2)\WINDOWS

[operating systems]

multi(0)disk(0)rdisk(0)partition(2)\WINDOWS=“Microsoft Windows XP Professional” /noexecute=optin /fastdetect

multi(0)disk(0)rdisk(0)partition(1)\WINDOWS=“Microsoft Windows XP Professional” /noexecute=optin /fastdetect /noexecute=optout

Chce usunąć ten stary gdzie jest jedna partycja…

napisz dokłądniej z której partycji chcesz usunąć windows. Z drugiej czy z pierwszej? Jak z pierwszej usuń to:

multi(0)disk(0)rdisk(0)partition(1)\WINDOWS=“Microsoft Windows XP Professional” /noexecute=optin /fastdetect /

a drugiej to:

multi(0)disk(0)rdisk(0)partition(2)\WINDOWS=“Microsoft Windows XP Professional” /noexecute=optin /fastdetect

i to tyle. :stuck_out_tongue:

[boot loader]

timeout=30

default=multi(0)disk(0)rdisk(0)partition(2)\WINDOWS

[operating systems]

multi(0)disk(0)rdisk(0)partition(2)\WINDOWS="Microsoft Windows XP Professional pierwszy" /noexecute=optin /fastdetect

multi(0)disk(0)rdisk(0)partition(1)\WINDOWS="Microsoft Windows XP Professional" /noexecute=optin /fastdetect /noexecute=optout

Możesz to wkleić, zapisać i zobaczyć przy starcie, który wywalić. Jak chcesz wywalić pierwszy, to zawartość pliku boot.ini musi wyglądać następująco:

[boot loader]

timeout=30

default=multi(0)disk(0)rdisk(0)partition(1)\WINDOWS

[operating systems]

multi(0)disk(0)rdisk(0)partition(1)\WINDOWS="Microsoft Windows XP Professional" /noexecute=optin /fastdetect /noexecute=optout

Jeżeli chcesz usunąć drugi, to wklej to:

[boot loader]

timeout=30

default=multi(0)disk(0)rdisk(0)partition(2)\WINDOWS

[operating systems]

multi(0)disk(0)rdisk(0)partition(2)\WINDOWS="Microsoft Windows XP Professional" /noexecute=optin /fastdetect

a może mi to ktoś krok po kroku wyjaśnić?? bo ja niezbyt kumam jak to zrobić…

Tam gdzie otwierałeś boot.ini, wywal wszystko wklej to:

[boot loader]

timeout=30

default=multi(0)disk(0)rdisk(0)partition(2)\WINDOWS

[operating systems]

multi(0)disk(0)rdisk(0)partition(2)\WINDOWS="Microsoft Windows XP pierwszy" /noexecute=optin /fastdetect

multi(0)disk(0)rdisk(0)partition(1)\WINDOWS="Microsoft Windows XP drugi" /noexecute=optin /fastdetect /noexecute=optout

zapisz (z menu->plik->zapisz), zrestartuj i zobacz, czy wybierasz system:

Microsoft Windows XP pierwszy

Microsoft Windows XP drugi

Potem w zależności od tego, który ma zostać, wklejasz odpowiednią zawartość pliku boot.ini (podałem wcześniej). Możesz też wparować na forum i stwierdzić: Chcę drugi. A ja Tobie wskażę, co dalej.

weszło mi na tą uszkodzona wersje systemu i chciałbym tą drugą więc prosze napisz mi co teraz…

[boot loader]

timeout=30

default=multi(0)disk(0)rdisk(0)partition(1)\WINDOWS

[operating systems]

multi(0)disk(0)rdisk(0)partition(1)\WINDOWS="Microsoft Windows XP Professional" /noexecute=optin /fastdetect /noexecute=optout

Pozostanie drugi system. Wklej do boot.ini, jak poprzednio.

nadal wchodzi tylko na tą uszkodzoną wersje systemu:/ a na niej nie idzie działać :confused: co teraz?? Sorry ale ja jestem co do systemu ciemnotą więc zadaje może jak dla Ciebie banalne pytania Prosze pomóż

A sprawdź zawartość pliki boot.ini, czy zapisałeś wszystko.

Jak tak to może jednak miał zostać pierwszy system, a zatem plik ten powinien wyglądać następująco:

[boot loader]

timeout=30

default=multi(0)disk(0)rdisk(0)partition(2)\WINDOWS

[operating systems]

multi(0)disk(0)rdisk(0)partition(2)\WINDOWS="Microsoft Windows XP Professional" /noexecute=optin /fastdetect

nadal wchodzi na złą wersje jaki kolwiek bym nie wkleił kod który mi wyślesz cały czas wchodzi na tą z błędem:/

A daj teraz zawartość pliku boot.ini oraz zobacz, czy możesz w tym oknie, gdzie klikasz edytuj, zmienić domyślnie uruchamiany system.

słuchaj moge to zmienić ale… no i tu jest to ale…

Przy uruchamianiu jak zmieniłem na te ustawienia co miałem pojawiają mi ie dwa systemy do wybory…

Jeśli nie wybiore żadnego to wybiera mi samoistnie jako domyślną tą dobrą wersje…

W kolejności do wyboru mam

  1. Tą dobrą wersje

2.Tą wersje z błędem na której nie można pracować

może to co napiszałem da Ci jako taki pogląd na to jak ta cała sprawa wygląda od podszewki…

Wejdź na dysk C, z menu->narzędzia->opcje folderów->widok, zaznacz, aby pokazywał ukryte pliki i foldery, odznacz też ukrywanie rozszerzeń znanych typów. Teraz na dysku C znajdź plik boot.ini. Daj jego zawartość.

sorry że dopiero teraz ale wcześniej nie było mnie przy kompie…

Powiedz gdzie na dysku C znaleźć ten plik boot.ini.??

W dniu 21.07.2008 , o godzinie 15:24 został dopisany post przez Marooo1987

słuchaj wszedłem zrobiłem to co kazałeś ale nie wiem gdzie znaleźć na dysku te pliki boot.ini Podpowiedz mi prosze

W dniu 21.07.2008 , o godzinie 15:26 został dopisany post przez Marooo1987

nie moge znaleźć tego pliku boot na dysku gdzie to jest??

Masz włączone pokazywanie ukrytych plików i folderów. Odznacz jeszcze: ukryj chronione pliki systemu operacyjnego.

Plik musi być na dysku C.

kurde szukam i nie moge znaleźć a wszystkie pliki mam pokazywane w jakim to może być folderze??

W dniu 21.07.2008 , o godzinie 16:33 został dopisany post przez Marooo1987

słuchaj może szybciej pójdzie nam przez gadu odezwij sie jak możesz na 8284206

Bezpośrednio na dysku C

plik ma sie nazywać boot.ini. czy jak??

i ma być normalnie po wejściu do pliku folderu dysku C widoczne czy jak??