Problem z usunieciem trojanow

(Ewa839) #1

Od kilku tygodni staram sie usunac wirusy z komputera.

Skanowalam juz Spybotem, Ad-Aware SE Personal i wiekszoscioma mozliwymi skanerami online. Sciagnelam takze Ewido. Za kazdym razem usuwam jakies wirusy ale po ponownym uruchomieniu komputera wszytko wraca do poprzedniego stanu. Nie jestem w stanie wymienic wszytkich trojanow/wirusow/czy czegokolwiek to bylo ktore usunelam ale te wracajace to Downloader Dulca i Zlob. Pocztalam troche wczesniejszych tematow z forum i staralam sie postepowac zgodnie z instrukcjami ale.. albo cos ominelam albo mam takie szczescie ze to male g... mnie lubi...

Ponizej kilka raportow... bede wdzieczna za pomoc

Log z HijaxkThis

Dołączę jeszcze kilka niepokojących mnie raportow ze skanowania

Kasperscy (jako jeden z niewielu rozróżniał Downloader.Zlob. kt zostal wykryty przez Ewido)

C:\Program Files\siteicons\gdimx\gdimx.exe Zainfekowany: Trojan-Downloader.Win32.Dluca.cc pominięty – to usunęłam z calym folderem bezpośrednio z program files

Nastepnie aktualny raport z Ewido (wracając do Zlob, na paczatku Ewido nie byl w stanie ani go usunąć ani poddac kwarantannie a za trzecim razem nic nie wykazal jednak jak sprawdziłam obiekty poddane kwarantannie to znalazłam winnego)

Z gory dziękuje za pomoc i proszę o podpowiedz.

p/s mam mala prosbe, nie jestem zbyt biegla w sprawach wirusowych, do tej pory Symantec zainstalowany na kompie radzil sobie z większością a ja klikałam OK…. jak cokolwiek będę musiala zrobic wyjaśnijcie to w sposób ogolnie pojety „dla początkujących”

Pozdrowienia :slight_smile:

(Gblade) #2

Przechodzisz do trybu awaryjnego wiłączasz przywracanie systemu:

skasuj wpisy w hjt:

Użyj smitfraudfix i wklej loga z silent runners

(Ewa839) #3

Akcje wykonane, ponizej wyniki…

Raport z SmitfraudFix

(Gblade) #4

logi czytse, przywracanie systemu możesz włączyć,

dzięki niemu możesz przywrócić komputer do stanu np. sprzed miesiąca, jeśli uprzednio zrobiłaś punkt przywracania systemu.

(Ewa839) #5

dzieki za sprawdzenie logow

wracajac jedna do przywracania systemu.. pamietam ze jakos na poczatku uzytkowania kompa mialam jakis problem z wirkiem i tez zalecane bylo wylaczenie opji przywracania systemu i od tamtej pory (niecaly rok) ta funkcja jest wylaczona..... czy to bardzo zle??

(Gutek) #6

Nie, możesz mieć a nie musisz, ta opcja pożera miejsce na dysku z każdym dniem :slight_smile: syf zawsze się u Nas usunie :slight_smile:

Zostaw jak jest,, czyli wyłączone przywracanie systemu :slight_smile:

(Ewa839) #7

jeszce raz wielkie dzieki za pomoc.. jak cokolwiek wroci i nie dam sobie rady na 100 mnie tu zobaczycie :mrgreen:

Złączono Posta : 11.07.2006 (Wto) 19:08

doradze ci pierwsze kroki... bo na bardziej skoplikowanych rzeczach sie nie znam...

sciagnij sobie 2 programy: Spybot Search & Destroy 1.4 (http://dobreprogramy.pl/index.php?dz=2&id=188&t=82) i HijackThis 1.99.1 (http://forum.dobreprogramy.pl/viewtopic.php?t=36654)

Zainstaluj Spybota i zrob aktualizacje.. przeskanuj system…

Program powinien usunąć większość syfon

Potem zainstaluj HijackThis i caly log (raport koncowy) wklej na forum do przejrzenia… ktos bardziej biegly ci pomoze…

Poczytaj sobie kilka pierwszych tematow żeby wiedziec co i jak..

Na początek wylacz opcje Przywracanie systemu… (otworz folder Mój komputer, w lewym gornym rogu kliknij na wyświetl informacje o systemie, nastepnie przejdz na zakładkę Przywracane systemu i zaznacz Wylacz przywracanie systemu na wszytkich dyskach… kliknij ok)

powodzenia