Problem z usunieciem wisty

Witam

Potrzebuje pomocy przy deinstalacji wisty :confused:

posiadam laptopa TOSHIBA EQUIUM A-200 1VO mam zainstalowana na nim orginalnie wiste a chcialem sie jej pozbyc niestety nie moge podczas instalacji xp :confused:

prosze o pomoc jak to zrobic

myslalem nad sformatowaniem C ale rowniez nie wiem jak to zrobic

prosze o pomoc z gory serdecznie dziekuje

Poczytaj:

viewtopic.php?f=7&t=130197

viewtopic.php?f=7&t=87114

no wlasnie o to chodzi ze on nie moze zainstalowac xp

sterowniki sie instaluja ale pozniej wyskakuje komunikat dotyczacy dyskow nie pamietam o co tam dokladnie chodzi ale cos tam jest napisane zeby posprawdzac czy dobrze sa podpiete dyski itp

ogolnie to wiem jak sformatowac partycje systemowa i zainstalowac na niej nowy system ale przy przejsciu z wisty na xp juz mi sie drugi raz zdarzylo ze sie nie da nie wiem czy to moze wina plytki z systemem ale raczej niebardzo poniewaz sprawdzalem juz 3 i wszedzie to samo

moze jest jakis sposob zeby sformatowac partycje systemowa z wista i na nia dopiero zainstalowac xp ??

Miałem ostatnio podobny przypadek. Kumpel miał Toshibę Satellite A200-xxx (nie pamiętam dokładnie) i również chciał zmienić system na MS Windows Xp. Podczas instalacji Xp wyświetlał się błąd o braku dysków twardych. Poprosił mnie żebym coś z tym zrobił. Troszkę pogoglowałem i odnalazłem przyczynę problemów. Do płyty instalacyjnej należało dodać sterowniki kontrolera dysku twardego, gdyż płyta z Xp takowych nie posiada. Sterowniki można pobrać z oficjalnej strony Toshiby http://eu.computers.toshiba-europe.com/cgi-bin/ToshibaCSG/download_drivers_bios.jsp. Musisz tylko najpierw sprawdzić oznaczenia laptopa (chodzi o to PSAxxx - najczęściej nalepka od spodu obudowy). Potem pobierasz program nLite i dodajesz sterownik do płyty instalacyjnej Windowsa Xp. (Nie będę już tego opisywał, instrukcje można znaleźć na innych stronach). Nagrywasz nową płytkę z Windowsem Xp… i potem instalacja Windowsa :wink:

dzieki wielkie za porade :slight_smile:

dziekuje pozdrawiam