Problem z usunięciem wsctf.exe i explorer.exe

Bardzo proszę o sprawdzenie loga:

http://wklej.org/id/35710/

Wrzuciłem go na tę niemiecka stronę, która sprawdza logi z HijackThis, czepia się dwóch zapisów, nie licząc mks

O4 - HKCU…\Run: [wsctf.exe] wsctf.exe

O4 - HKCU…\Run: [EXPLORER.EXE] EXPLORER.EXE

mam nadzieję, że Wy macie lepsze “oko”, więc może cos tam jeszcze jest nie tak.

Próbowałem zfixować, ale po kliknięciu na fix checked pojawia się puste pole i na tym koniec. Ponowny skan nadal te pliki pokazuje.

MKS informuje mnie o zmianach w rejestrze dotyczących tych zapisów, ale na kilka prób pyta “różnie” raz tylko explorer, raz tylko wsctf, które zapisu nie może zmienić, alert pojawia bez końca albo nie pojawia się w ogóle.

PCet muli, są problemy z GG - wylogowuje chyba, przeglądarka (AVANT) się zamyka przy kilku stronach otwartych jednocześnie. pieron wie co tam za syf jeszcze jest, mks nie wykrywa nawet na bardzo wysokiej heraldyce, a komputer używany przez kilka osób, nic nie jest ściągane chyba, ale pendrive’y sa w użyciu.

Próbowałem Combofixem, ale chyba cos robiłem nie tak - spróbowac raz jeszcze?

Z góry dziękuję.

pozdrawiam:)

Dodane 06.01.2009 (Wt) 14:45

Dodaje log z Combofixa, ale nie wiem, czy poszło jak należy, bo mks wył co chwila i nie wiem, czy czegoś nie przyblokował, czy usunął

http://wklej.org/id/35721/

Dodane 06.01.2009 (Wt) 14:48

teraz po starcie systemu otwiera Moje Dokumenty…otwiera je podwójnie;)

Do wyleczenia pendrive z wirusów użyj tych programów

Skorzystaj z Malwarebytes’ Anti-Malware

otwórz notatnik i wklej

Z menu Notatnika -> Plik -> Zapisz jako -> Zmień rozszerzenie z .txt na wszystkie pliki -> zapisz pod nazwą Fix.reg

Uruchom ten plik, uruchom ponownie komputer

Po tym wszystkim pokaż mi log z Combofix

vm2301 ,

Proszę zapoznać się z tematem Ważny komunikat dotyczący tytułowania tematów i poprawić tytuł na konkretny, mówiący o problemie. W celu dokonania zaleconej korekty - proszę użyć przycisku ac7a4cd89050aa6e.gif

Zignorowanie zalecenia będzie skutkowało usunięciem tematu do Kosza.

Mam nadzieję, że teraz temat lepszy, sorry:)

Zanim uruchomiłem HijackThis użyłem Flash Disinfectora i CCleanera.

Spróbuję z Maleware jutro, dzis nie mam dostępu do tego komputera.

Dzięki:)