Problem z usuwaniem javy 7

Mam problem z usunięciem javy 7 update 25 z windowsa 7. Mianowicie nie mogę tego zrobić przez panel sterowania>programy>dodaj usuń programy. Jest java 7 update 25, klikam odinstalowanie, niby zaczyna się usuwać (pojawia się menu przygotowanie do usuwania i klepsydra), lecz po chwili pojawia się nowe menu z komunikatem, czy jesteś pewien, że chcesz zaktualizować swoją wersję javy. Są opcje; tak i nie. Gdy wybiorę opcję nie, to cały proces zostaje zakończony, bez usunięcia javy i java jak była tak dalej jest zainstalowana na dysku twardym.

Następnie usunąłem tą javę z rejestru, co pozwoliło sprawić, że system nie widzi javy w panel sterowania>programy. Lecz nadal jest ona zainstalowana na dysku twardym i pracuje.

To cholerstwo jest w jakiś sposób zabezpieczone przed usunięciem. A ja chce go usunąć.

A sprawdz programem JavaRa czy da się coś zrobic :wink:

Jeżeli nie pomoże JavaRa to:

  1. Zainstaluj tą samą wersję Javy co posiadałeś.

  2. Usuń ją w trybie awaryjnym.

  3. Przeczyść komputer w trybie awaryjnym programem CCleaner

U góry po lewej “Cleaner” na dole Analiza - Uruchom Cleaner

później “Rejestr” Skanuj by znaleźć problemy - Napraw zaznaczone problemy.

CCleanera używaj po częstym surfowaniu po internecie oraz po każdej deinstalacji programów i sterowników.

kliknij aby powiększyć:

cf114_CCleaner.jpg ccleaner2.th.jpg

  1. Uruchom ponownie komputer (bez trybu awaryjnego).

  2. Zainstaluj najnowszą wersję Javy.

Nie mogę tego gówna, tj. javy usunąć z dysku twardego. Podczas prób usuwania poprzez program javara 1.16 pojawia się komunikat, że nie może znaleźć pliku javara.log. Mam nadane uprawnienia administratora. Zainstalowałem program windows installer clean up, tam usunąłem tą wersję javy i jave auto update. Mimo to dalej, nie mogę usunąć javy poprzez program javara. Java dalej fizycznie jest zainstalowana w systemie i dalej nie mogę jej usunąć poprzez panel sterowania.

Pobierz fix it i uruchom http://translate.google.pl/translate?hl … safe%3Doff

Edit. Bogdan_G chyba nie do końca zrozumiałeś w czym jest rzecz.

Nie ma problemu by javę wyrzucić z rejestru, mogę to zrobić ręcznie bez instalacji programu fix it. Mi chodzi o to, by usunąć javę z dysku twardego. W ostateczności mogę zrobić “zaznacz wszystko” i usuń wszystkie pliki… ale to nie będzie kompletne deinstalacja. A potem wejść do rejestru i usunąć javę.

Czy próbowałeś programem Revouinstaler ? :

http://www.dobreprogramy.pl/Revo-Uninst … 12741.html

Revouninstaller nie widzi aplikacji 64 bitowych, a taki mam system operacyjny i większość programów.

Ten program ma normalne odinstalowanie i brutalne. Po każdym odinstalowaniu, wyszukuje zbędne foldery i wpisy w rejestrze. Pobierz to maleństwo ma pulpit. Działa w systemach x32 i x64 http://portable.info.pl/wise-program-un … -portable/

Pamiętaj, że w będzie ta jawa w restore, folderze installer, w windows, windows 32 i w 64, czyli też we frameworkach i service packach, gdzie trzeba sobie odpuścić, żeby nie uwidzieć bsoda.

O ile można znaleźć jawę w folderach ustawień użytkownika, czy wyśledzić instalatory javy w INSTALLER, czy wydłubać foldery w windowsie, to nie wolno ruszać sterowników i bibliotek, bo te, często są współdzielone.

Problem rozwiązany. Ściągnąłem Revouninstaller Pro 3.1 wersje trialową, który widzi programy w wersjach 64 bitowych i usunąłem skutecznie starą javke :smiley: . Minus taki, że musiałem ręcznie zaznaczać i usuwać ponad 1800 wersów jakie pozostały po usunięciu javy… Ale czego się nie robi, by pozbyć się starego pasożyta.