Problem z usuwaniem plików pod Windows Xp

Serdecznie witam wszystkich uzytkowników forum jako że to jest mój pierwszy post :smiley:

Mam problem z usunięciem niektórych plików w systemie Windows XP. Wszystko zaczęło sie kiedy próbowałem dodać wirtualny napęd DVD. Komputer wysypał się totalnie. Przy każdym uruchomieniu kiedy tylko ładował sie ekran powitalny Windowsa, następował auto-reset (blue screen z komunikatem :“zrzut pamieci fizycznej” itd). Wykorzystałem funkcję System Recovery i przywróciłem system do pierwotnego stanu. Wszystkie dane zostały zapisane w katalogu C:\My Backup. Kiedy próbuje usunąć niektóre pliki wyskakuje komunikat w stylu: “Brak dostępu. Sprawdz czy pliki nie są używane przez inne programy”. Próbowałem uzyc programów Unlocker oraz UnlockIT ale bezskutecznie (pojawia się komunikat że pliki nie są blokowane przez żaden proces ale usuniecie jest niemozliwe). Pliki to: C:\My Backup\WINDOWS\system32\Macromed\Flash\Flash9d.ocx oraz w katalogu C:\My Backup\Program Files\Adobe: AcroIEHelper.dll, AcroPDF.dll, GbDetect.dll, pdfshell.dll. Plikom nie jest dedykowany żaden wpis w rejestrze. Niedostępne sa również wszystkie pliki ktore przed przywracaniem systemu znajdowaly sie na pulpicie oraz w moich dokumentach (cały folder Documents and Settings). Dodam jeszcze, że po skanowaniu programami Avast v4.7 i Spyware Doctor oraz skanerami online (Kaspersky i BitDefender) zostały znalezione trojany: Trojan-PSW.Win32.OnLineGames.psv *pno i *prv. Pliki i foldery o których wspomnialem nie zostaly zeskanowane (komentarz “Object is Locked”). Jesli ktos spotkal sie juz z takim problemem bede wdzieczny jesli podzieli sie ze mna swoimi doswiadczeniami.

Spróbuj je usunąć jeszcze modułem Odkurzacza “odk_fd” który usuwa takie pliki.

A w trybie awaryjnym?

Usuwanie w trybie awaryjnym przynosi taki sam efekt - czyli żaden :slight_smile: . Odkurzacz również nie daje rady. Wyrzuca komunikat: “Nie udało się usunąć wszystkich wskazanych plików. Pliki są mocno chronione przez nieznany program”. Jeszcze jakies sugestie?? :smiley:

hehe

Jeżeli jest folder to muszą byc klucze

Start > uruchom > regedit > Ctrl + F > My Backup > enter > Delete > F3 > delete i tak do końca

Rzeczywiście znalazłem w rejestrze klucz o wartości My Backup i usunąłem go ale nie rozwiązało to problemu (folder wciąż istnieje i nie da się go usunąć). A jeśli chodzi o stwierdzenie że jeśli jest folder to musi być też klucz to niestety muszę się nie zgodzic :slight_smile: Na pulpicie pozostał folder który przed odzyskiwaniem systemu się tam znajdował (do niego również nie mam dostępu) i w rejestrze nie ma klucza ani wartości o takiej nazwie.

Taki folder też ma klucz , wyszukaj w regu C:\Documents and Settings*\Pulpit\nazwa pliku.łącznie z rozszerzeniem

Nie ma :slight_smile: To jest folder który znajdował sie na pulpicie zanim zrobilem Recovery. Powinien byc teoretycznie przeniesiony wraz z innymi danymi do folderu My Backup. Znajduje sie tam stary folder Moje Dokumenty ale rowniez w zaden sposob nic z nim nie mozna zrobic (odmowa dostepu). Moze format c pomoze? :slight_smile:

w unlocker masz taką opcje aby usunął program przy następnym uruchomieniu systemu spróbuj tego

juz probowalem. tak samo jak w odkurzaczu. niestety nie pomaga. jeszcze nigdy sie z takim czyms nie spotkalem:)

A próbowałeś Pocket KillBox?

rowniez próbowałem i również nie pomogło

Naprawdę ciężki plik :mrgreen:

Spróbuj z wiersza polecenia, tak jak jest opisane tutaj

niestety ta metoda również nie przynosi rezultatu :smiley:

post-75665-13856533717583_thumb.jpg

Skoro nie możesz pod Windows, zrób to w Linuxie. Nie jest to rada w temat, ale może pomóc…

Cholernie stary wątek ale bez przerwy na niego trafiałem jak chciałem wyszukać w google rozwiązanie mojego problemu, tzn. też dosyć długo walczyłem z usunięciem “My Backup --…” który utworzył bez sensu HP Backup & Recovery.

Aby go usunąć należy mieć do niego odpowiednie uprawnienia. Ja mam XP Home Edition a w tej wersji XP nie ma możliwości bezpośredniego zarządzania zabezpieczeniami katalogów i nadawania uprawnień poszczególnym urzytkownikom. Oczywiście jest sposób: trzeba uruchomić system w trybie awaryjnym z dostępem do sieci i zalogować się jako administrator, wtedy po kliknięciu prawym przyciskiem myszy na jakimś katalogu i wyborze opcji “udostępnianie i zabezpieczenia” pojawią sie właściwości z widoczna zakładka “zabezpieczenia” w normalnym trybie jest ona niewidoczna. Teraz wystarczy tylko nadać sobie, czyli administratorowi pełne uprawniena do katalogu przez dodanie swojej nazwy urzytkownika i usunąć uprawnienia dla pozostałych użytkowników - prawdopobobnie będzie nim “System” lub jakiś dziwny urzytkownik, u mnie był jakiś strasznie długi ciąg literek i cyferek coś jak 234KLGI34HK-234G5HJ-3452 i przy tym urzytkowniku ikonka graficzna z lewej strony nazwy miała mały “?” co wskazywało by że coś jest nie tak lub użytkownik jest uszkodzony. Jeśli nie będzie można usunąć innych userów bo wyskoczy komunkat o “dziedziczeniu uprawnień” trzeba wejść w opcje zaawansowane (przycisk na dole) i usunąć niechcianego usera - razem z nim znikną wszyscy powiązani dziedziczeniem userzy. Trzeba wybrać też na liście “zastosuj do tego katalogu, podkatalogów i plików” żeby nie musieć zmieniać uprawnień na wszystkich plikach i podkatalogach wewnątrz “My Backup” i zastosować. Można spróbwać już usunąć katalog “My Backup…”, jeśli nadal nie będzie chciał się usunąć jakiś podkatalog lub jakiś konkretny plik, trzeba ustawić dla niego uprawnienia indywidualnie lub spróbwać zmienić właściciela tego katalogu (wraz z podkatalogami i plikami), jest gdzieś ta opcja w kolejnych zakładkach w “zabezpieczeniach”, już nie pamiętam nazwy. Mi w ten sposób udało się usunąć niechciany folder.

Pozdrawiam

gajowy